zpět na seznam alb

ZA VOLANTEM STARÝ KOVBOJ 1992

seznam textů na stránce

hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

Šofér to je baron                                    zpěv: M.Krbec

Když ňákýho chlápka buicku cesta nebaví u prvního motorestu klidně zastaví. Víno, koňak, režnou whisky pije jako král, co má dělat ale trucker když musí jet dál. Když mužskýho pěkná holka trapem opustí, když pod cizí rukou její sukně zašustí. Chlap se zpije do němoty do posledních sil, ale trucker za volantem ten má - jinej cíl.

ref.: - Šofér to je baron, šofér to je lord, převáží jak Charon zboží různejch sort. Šofér to je baron, kterej nesmí pít, může jenom za volantem snít.

Když má ženská svýho chlapa najednou už dost,   když se mužskej ve svým domě cítí míň jak host. Do prvního lokálu jde whiskou zapít žal, co má dělat, ale šofér když musí jet dál. Když u chlapa nálada má klesající trend, a když v kapse děrovaný poslední    má cent. Koupí za něj levnej utrejch vostrej jako drát, ale trucker za volantem  musí - dál se hnát.

ref.: - Šofér to je baron, šofér to je lord, převáží jak Charon zboží různejch sort. Šofér to je baron, kterej nesmí pít, může jenom za volantem snít.

Že by šofér neznal whisky nikdo nevěří, proto v baru dneska třísky lítaj ze dveří, maj tam všechno co rád piju, teď mi bude hej, začíná mě volnej víkend šéfe - nalejvej.

ref.: - Šofér to je baron, šofér to je lord, co hledá svou Manon znovu leští kord. Šofér to je baron, co znova začal žít nemusí jen za volantem snít.


 

1 - Šofér to je baron

2 - Dlouhá černá limuzína

3 - Truck na míru

4 - Bylo jí sedmnáct

5 - Helou bejby

6 - Sto mil od Detroit City

7 - Dobrej džob

8 - Truck jménem "In the Mood"

9 - Oranžovej drak

10 - Za volantem starý kovboj

11 - Blues toulavého šoféra

12 - Stopařská romance

13 - Z cesty dlouhý se zas vracím

14 - Když jsi hloupej, tak plať

15 - Sám teď jezdím bílou dálnicí

16 - Parťák Charlie

hudba - Vern Stovall               text  - Michal Bukovič

 

Dlouhá černá limuzína                         zpěv: M.Hoffmann

Dlouhý průvod se kroutí kolem náměstí, já stojím sám a doufám, že jen sním. To auta tvých přátel zpátky mi tě vezou. Vedeš průvod dlouhých, černých limuzín.

Když viděl jsem tu zprávu v novinách, já pak četl těch pár řádků jako v tmách. alkohol a volant - víc říkat nemusím, teď vedeš průvod dlouhých černých limuzín.

rec.: - Když jsi odcházela, říkala jsi, že se jednou vrátíš  v krásném velkém autě, černém jako stín. Jistě jsi tenkrát netušila, stejně jako já, že to bude v téhle, v té nejčernější z černých limuzín.

Já vím, že svět se točí dál. Pryč jsou chvíle, kdy se nám tak velkým zdál. Dnes celý svět se vešel i s mým srdcem zlomeným, do té první z dlouhých černých limuzín.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam alb

Truck na míru                                           zpěv: Z.Krištof

Když si prohlíd šéf můj truck, řek, že je to pěknej vrak a že má novej náklaďák teď k mání. Když uvážil mý proporce, tak mě vzkázal po holce, že upravěj ho podle mýho přání.

Tu noc jsme nečel vůbec spát, na papír jsem musel dát všechno, o čem může šofér snít. Tak na dlouhým papíru, vznik plánek trucku na míru s tím, co všechno v kabině chci mít.

ref.: - Velkej špajz na jídlo, koupelnu v ní vřídlo, vanu, bidet, sprchovací kout. tam co je zadní blatník chci prádelník i šatník a přezouvárnu, kde bych se moh zout. Všechno od A do Zet musí mít i kloset a ložnice jak hřiště na kriket. Křesílka a stolky, válendu pro holky a pro mě postel aspoň dvakrát pět.

Ráno s plánkem truckovým vrhnul se pak celej tým na bočnice, podlahu i střechu. Každej si svůj nástroj vzal řezal, stříhal, piloval za chvíli byl nedostatek plechu. Truck už roste do výšky, do dýlky i do šířky, aby se tam vešel ten můj svět. Tak podle cáru papíru vzniká můj truck na míru, kdekdo mi ho bude závidět.

ref.: - Zesílili péra, prostor u šoféra zvětšili tak, abych se moh hnout. Vestavěli dílnu, taky malou střílnu, kdyby mě chtěl někdo přepadnout. A tak ten auťák boží nemá kam dát zboží, když vyjede prvně do ulic. Dle očitých svědků má odzadu do předku jen kabinu, jak hangár a nic víc.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

Bylo jí sedmnáct                                  zpěv: M.Hoffmann

Začlo to v pondělí, já vyjel ven od mojí garáže pár bloků jen. Zahlídnu zjevení, snad je to klam, snad je to Archanděl sám.

ref.: - Stojí tam opodál holka jak rtuť, má nohy štíhlý a báječnou hruď, ale já rukou máv, řek jsem si nic! Bylo jí sedmnáct, mně třikrát víc.

Další den v úterý, v ten samej čas, stála tam znovu a já jenom žas, kývla jen rukou, já namístě stál, spolu pak jeli jsme dál.

ref.: - Povídá: "šofére, vzdávám ti dík, že jsi mě nabídnul svůj dostavník." Na tvář mě políbí, ale já nic. Bylo jí sedmnáct, mně třikrát víc.

Ve středu, ve čtvrtek, v ten samej čas, brzdím a dveře jí otvírám zas. Sukně má den co den čím dál tím výš, kůži jak bronzovou plyš.

ref.: - V pátek při loučení vypíná hruď, "Líbej mě šofére jestli máš chuť!" Přemáhám touhu, když říkám si nic! Bylo jí sedmnáct, mně třikrát víc.

V sobotu nepřišla, a já nejsem mnich, tak navštívím dům, v kterým sídlí prej hřích. Stála tam u baru jak anděl sám, v rouchu těch prodejnejch dam.

ref.: - Šeptá mi: "Šofére, vítám tě, pojď. Mám krásnej budoár, budu tvá choť". Já poznal ráj než jsem stačil si říct, že je jí sedmnáct, mně třikrát víc.


hudba - Mark Knopfler           text  - Milan Krbec

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam alb

Helou bejby                                              zpěv: M.Krbec

Helou, helou bejby, za mnou zůstal jih, k horám jedu nocí, kraj už ztich´. Směr zpátky tisící, říkáš, že jsem bloud - helou

Helou, helou, je tu den, zahnal noční klid. Z tvých vlasů polštář chci zas mít. Už zbejvá jen pár dnů a budeš mou - helou.

Helou, helou, je mi fajn, dveře otvírám, vidím, že jsem tu cizí pán. Balím zas kufr, říkám: To jsem bloud - helou.

Bloud - helou. Bloud - helou.


hudba - Mell Tillis                   text  - Mirek Hoffmann

 

Sto mil od Detroit City                         zpěv: M.Hoffmann

ref.: - Tam bejval můj dům, teď patří jen snům, tam bejval dřív můj dům.

Já strávil krátký mládí v Detroit City, než si se mnou začal osud špády hrát. Já pak cestou dalekou opustil přístav nad řekou, kde z mýho domu zůstal černej popel akorát.

ref.: - Tam bejval můj dům, teď patří jen snům, tam bejval dřív můj dům.

Já projel stovky mil od Detroit City a poznal stovky měst   i stovky žen a viděl stovky krás, ale v zádech jezdí mráz, když mířím s vozem k státu Michigan.

Já tátu s mámou míval v Detroit City a bráchy dva a taky sester pár, ale dnes tam někde v řadě, šest křížů pohromadě vysouší slunce žár, už mnohem víc jak deset jar.

ref.: - Tam bejval můj dům, teď patří jen snům, tam bejval dřív můj dům.


hudba - Josef Sklenář             text  - Mirek Rob

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam alb

Dobrej džob                                                zpěv: P.Král

Celej den už řídím ten svůj náklaďák a připadám si jako stěhovavej pták. Od hor zas fouká fén a zvolna už hasne den, tak konečně jsem káp na dobrej džob.

Ten chlápek řek: Budeš mít velkej díl. St.Louis tý se vyhni jenom o pár mil. Kdyby se někdo ptal, co vezeš a tak dál, odbrzdi, přidej plyn, je to dobrej džob.

ref.: - Zapínám světla, loučím se s hranicí, už cítím v kapse dolary šustící. Vrtkavý bejvá štěstí, má někdy tvrdý pěsti, tuhne úsměv na líci, vezu ten dobrej džob.

St.Louis ten jsem minul jenom o pár mil, přesně podle plánu kontraband vyložil. Teď chápu význam těch slov, na spánku studenej kov, tak takhle někdy končí dobrej džob.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

Truck jménem "In The Mood"            zpěv: M.Hoffmann

Moje zlatá kára nese jméno "In The Mood", za kabinou táhne dvacet yardů dlouhej sud. Na slunci se korba blyští, gumy na betonu sviští. Můj truck znají všude od Yorku po Hollywood.

Vzadu poklad zlatej ve zlatý cisterně mám, přes hory a doly vezu moře piva k vám. Sedněte si kolem stolů, mimo sklenic všechno dolů, rádio už věští ať si každej leští džbán.

ref.: - Sám pan zbojník Robin Hood, říkal: "pivo - very good". A já se svou plnou károu, blížím se k vám plnou parou, když volantem točím, v rádiu zní "In The Mood".

Moje zlatá kára, co má nádech medovej, krajinou se míhá jako náboj dělovej. Začněte už leštit pípy až ucítí vaše chřípí, že se blíží tanker a v něm nápoj pěnovej.

Vzadu poklad zlatej ve zlatý cisterně mám, přes hory a doly vezu moře piva k vám. Sedněte si kolem stolů, mimo sklenic všechno dolů, rádio už věští ať si každej leští džbán.

ref.: - Sám pan zbojník Robin Hood, říkal: "pivo - very good". A já se svou plnou károu, blížím se k vám plnou parou, když volantem točím, v rádiu zní "In The Mood".


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam alb

Oranžovej Drak                                    zpěv: M.Hoffmann

K horám v dálce na obzoru žene se můj truck, na dveřích se pyšní jménem - Oranžový Drak. Tvojí fotku barevnou já před očima mám, připíchnutou za okenní rám.

Silnice už stoupá vzhůru do úžlabí skal, tvá fotka se houpá, jak jí vítr rozevlál. Deset mil za poslední čerpací stanicí, leží dívka napříč silnicí.

Když se skloním po chvíli nad útlou postavou, cítím v břiše revolver a cosi za hlavou, ohlédnu se, spatřím chlapa s jizvou v obočí a tyčí v ruce na mě útočí.

Než dopadla rána, než po hlavě mě klep, zahlíd jsem pod plnovousem démonickej škleb, v ústech místo řezáků jen černou díru měl, potom jsem se propad do pekel.

Našli mě až druhej den tam ležet bez hnutí, ve špitále bojoval jsem měsíc se smrtí, křičel jsem až doktora moh ze mě trefit šlak, kde že je můj Oranžovej drak.

Přešlo léto, já si sedím v baru u pumpy, vychutnávám panáka a kašlu na lumpy a když druhou sklenku zvednu k nebi na kuráž u juke-boxu vidím známou tvář.

Nad pravým okem jizva, na bradě černej vous stou dírou mezi zuby by rohlík neukous. Za budovou najdu pak svůj ukradenej truck, barvu má však rudou jako mák.

V kabině tvá fotka říká, čí je tenhle truck, tak se skrčím za sedadlem, v ruce francouzák. Za chvíli se přikolébal, po volantu sáh a já prudce pravou rukou mách.

Slyším, jak mu praskaj kosti v obou zápěstích, tohle snad je Boží trest a ne smrtelnej hřích, když už vím, že jeho ruce krást už nebudou, vracím se i s truckem za tebou.

Než se doma objevím, tak dám mu novej lak, na dveře dám napsat jméno Oranžovej Drak. Červená ti nesluší a nejde k vlasům tvým, ke tvým vlasům pomerančovým.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

Za volantem starý kovboj                        zpěv: P.Král

Za volantem starý kovboj, volant místo otěží. Nikde pistolnickej souboj, nikdo v prachu neleží.

Jak tak kilometry honí, stará touha zahoří, chtěl mít stádo bílých koní, ve Stříbrném údolí.

ref.: - Oči marně hledaj stáda, která kolem neběží, před ním bílá autostráda, volant místo otěží. Místo třmenu pedál spojky, místo koně velkej vůz, tam kde mají hvízdat sojky, troubí klakson smutný blues.

Za volantem starý kovboj, volant místo otěží. Nikde pistolnickej souboj, nikdo v prachu neleží.

Místo kopyt válce duní, v dálce úsvit neonů, obří výfuk   k nebi funí, jak divý stádo bizonů.

ref.: - Oči marně hledaj stáda, která kolem neběží, před ním bílá autostráda, volant místo otěží. Starý kovboj hlavu kloní, pedál plynu pod botou, má svý stádo bílých koní pod stříbrnou kapotou.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam alb

Blues toulavého šoféra                       zpěv: M.Hoffmann

Jen z města do města, vede moje cesta pořád měním se svým vozem směr, únava se množí když rozvážím zboží ze západu k jihu, na sever. Z rovin Virginie do Pensylvánie, přes Ohio do Indiany a pak dlouhá štreka na mě zase čeká dolů, do Alabamy.

ref.: - Dál, dál s náklaďákem svým. Dál, dál krajem neznámým. Dál, dál, dál jen o tom sním, až projedu brány do mý Lousiany do rodnýho New Orleans.

Plnou nádrž beru, když teď ne severu brázdím křížem krážem Michigan, když pak v Minnesotě prší, já v tý slotě nevím, je-li noc a nebo den. Ve státě Tennessee za mě se zavěsí polda a já musím ubrat plyn a tak Karolínou s mojí károu línou řítím se jak čertův syn.

ref.: - Dál, dál s náklaďákem svým. Dál, dál krajem neznámým. Dál, dál, dál jen o tom sním, až projedu brány do mý Lousiany do rodnýho New Orleans.

Pak se peklo spouští v Arizonský poušti, prokluzuju v písku s mašinou. slunce pěkně peče, když se auto vleče dlouhou Coloradskou plošinou. Hotely v Texasu jako v Arkansasu jako motoresty v Montaně, že jsou špatný lhal bych, ale radši spal bych, doma jen tak ve vaně.

ref.: - Dál, dál s náklaďákem svým. Dál, dál krajem neznámým. Dál, dál, dál jen o tom sním, až projedu brány do mý Lousiany do rodnýho New Orleans.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

Stopařská romance                                 zpěv: M.Krbec

Různých nápadů na tisíce maj ženský, co stávaj u silnice a mávaj na mě palcem zdviženým. Rád je vozím někdy s sebou poslouchám, jaký řeči vedou, tak se aspoň cestou nenudím.

Nemám rád ale ty, co líčí, jak se jim doma život příčí, že už jim manžel nerozumí víc. A když pak začnou kalit vodu a mluvěj dál jen o rozvodu, považuju za nutný jim říct:

ref.: - Dost už řečí holka zlatá, na to vem si advokáta těch tu všude maká na tisíc, ty prožíváš léto babí, já se zase starám aby správně běžel motor a nic víc.

Holky jsou fajn, tak třeba ňáká pozve vás cestou na panáka a to pak štreka ubíhá mi fajn. Jedna zas mlčí, druhá zívá jiná si cestou tiše zpívá Žlutou kytku, nebo Clementine.

Nechuť mám ale čím dál větší k ženskejm, co vedou chytrý řeči a co si myslej, že jsou něco víc. A když  slyším z úst takové dámy, kdo že jsou všechno ti její známí považuju za nutný jim říct.

ref.: - Dost už řečí, holka sbohem, vždyť já nejsem žádnej bohém těch je všude kolem na tisíc. Ty máš samý slavný známí, já se zase starám aby správně   běžel motor a nic víc.

Včera jsem skončil se stopařkama, nechci už zažít podobný drama, pot se ze mě lil - a nebyl hic. Řekla mi, že má jen malinký přání, co bych řek chvilce milování a když jsem ji vyhověl, zeptá se jakoby nic:

Chtěl byste se mnou mít hezký dítě, kdypak se se mnou oženíte? A nároků má ještě mnohem víc. A když pak utrousí nerozumně jestli může bydlet u mě, považuju za nutný jí říct:

ref.: - Tak už sestup z nebe na zem, já jsem šofér a ne blázen, bláznů najdeš rázem na tisíc. Ty prožíváš léto babí, já se zase starám aby správně běžel motor a nic víc.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam alb

Z cesty dlouhý se zas vracím           zpěv: M.Hoffmann

Z cesty dlouhý se zas vracím ne tak šťastněj jako dřív, spěchat domů touhu ztrácím už tam není, kdo by na mě  z okna kýv.

ref.: - Prázdnej dům a ty v něm nejsi, holá postel v krbu chlad. Nevítá mě malá Grace už tam není, kdo by řek mi: měj mě rád.

Už mě zbejvá jen dvě míle, šeřím plyn  a nespěchám, už se blíží zrádná chvíle, pustej pokoj, v kterým sedím sám a sám.

ref.: - Město plný spících duší, pak můj, v něm teplej gin, pohled vzhůru, srdce buší, okno září, za záclonou její stín.

Lesklej nůž teď svírám dlaní, když znovu vzhlíd jsem do oken, druhej stín, co stál tam za ní ještě neví, že musí   jít z kola ven.


hudba / text  - Mirek Hoffmann

 

Když jsi hloupej, tak plať             pěv: M.Krbec

Na slunci tam zářil a měl dveře dokořán, ve startéru klíček, tak teď já jsem jeho pán. Poznal jsem to fáro byl to Billův bílej truck, teď na jih se mnou letí jako stěhovavej pták.

ref.: - Já jsem Tom a ty jsi Bill, každej z nás má jinej styl, rozum ptačí, to je to tvý prokletí. Ty sis vybral špatnou trať, když jsi hloupej no tak plať jednou, dvakrát, teď jsi prohrál potřetí.

Nejdřív to byl poker, kde jsem zlou lekci mu dal, pak jsem mu sved ženu, to už pomstu přísahal.Teď jsem mu vzal auťák, co ho prej měl stejně rád, jó kdo se směje poslední, nejlíp se umí smát.

ref.: - Já jsem Tom a ty jsi Bill, každej z nás má jinej styl, rozum ptačí, to je to tvý prokletí. Ty sis vybral špatnou trať, když jsi hloupej no tak plať jednou, dvakrát, teď jsi prohrál potřetí.

Já každou svojí výhru si moc rád vychutnám, jel bych s tvojí károu až třeba ke hvězdám. Kazeťák si pouštím a vem to, hrome ďas, místo country hudby se ozve  Billův hlas:

rec.: - Ahoj Tome, tady Bill. Ten vůz jsem dobře pojistil než jsem ti nabíd sázku, že mi ho neukradneš. Měl´s mě za hlupáka, ale dnes už vím, že tím hlupákem, co neumí do pěti počítat, jsi ty! Nebo snad umíš? Zkus to se mnou: Jedna, dvě, tři, čtyři, pě....(výbuch)


hudba - Leon Payne                text  - Mirek Hoffmann

 

Sám teď jezdím bílou dálnicí               zpěv: M.Hoffmann

Dej si říct, že marný přání máš, dej si říct a smiř se s tím. Mám svůj plán a ty ho dávno znáš, že víc se domů nevrátím.

Sám bez zlatý klece dál chci žít, říkal jsem to častokrát, kdo touží chlapa doma stále mít, nemá pak šoféra si brát.

Znám tvý vlasy zlatě slámový, proč dál je poštou posíláš, znám tvý skrytý finty bláhový, slz mých se stejně nedočkáš.

Sám teď jezdím bílou dálnicí, bílým prachem úzkejch cest, žárem slunce, nebo vánicí, sám do dálek chci se vézt.


hudba - Larry Kingston          text  - Mirek Rob

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět na seznam alb

Parťák Charlie                                              zpěv: P.Král

On jmenoval se Charlie Black, my měli oba správnej flek, já šofér, on můj parťák, jak má být. Život jako hračku bral a všude každou holku znal, jen jednu velkou chybu musel mít.

Stačil mu whisky první lok, pak řádil jako starej cvok a já jsem za něj do maléru vlít. Když zapřáhnul ráno vlek a viděl, že mám velkej vztek, tak škemral: "Už mě nenech šéfe pít".

ref.: - Když zařadil ráno kvalt říkal: O.K., dám si, když mu půlnoc řekla: Halt! Pořád vzdychal: dám si. On jmenoval se Charlie Black, my měli oba správnej flek, já šofér, on můj parťák, jak má být.

Až jednou zase v Tennessee řek: O.K., šéfe dáme si a já v duchu začal sprostě klít. Za chvíli už se Charlie pral, bylo mu fuk, co bude dál, napadlo mě, jak mám na něj jít.

Hned jsem mu jednu pěstí flák a druhou přidal na sosák. Milej brachu, co chceš, máš to mít, zrovna hráli Cajun Qeen Charlie zdejch se jako dým, nebudem už nikdy spolu pít.

ref.: - už mě ráno nebudí jeho: O.K., dám si, když na něho vzpomínám zastavím a dám si. On jmenoval se Charlie Black, my měli oba správnej flek, já šofér, on můj parťák, jak má být.