ÚVOD
TEXTY
NOVINKY
REPORTÁŽ FOTO
PROFILY
KONCERTY
DISKOGRAFIE

 NOVINKY

Stránky Zelenáčů jsou zatím optimalizovány jen  pro prohlížeč MSIE od verze 5,
 rozlišení min. 800x600 a 65536 barev.

 

20. LEDNA 2018

ţ INFORMACE: Omlouváme se všem našim příznivcům, že zde tak málo poslední roky píšeme. Není to neúcta k Vám, je to jenom naše "lenost". Pravda je, že důležité informace dáváme na titulní stránku a všechna naše naplánovaná vystoupení jsou v oddílu "koncerty". Kapela je stále v činnosti, a to by mělo tak být i v tomto roce.

Loňský rok jsme zakončili opět "Vánočním koncertem" v Městské knihovně, který byl zcela vyprodán a podle reakce diváků i velmi úspěšný. Koncert slovem provázel skvěle Milan Schmidt, jako hlavní host večera zářil Tomáš Linka, který si s námi zazpíval své staré hity a sklidil neutuchající potlesk. Další velkou událostí tohoto koncertu, bylo pozvání Marka Čermáka, českou legendu pětistrunného banja, na jeviště. Zde jsme měli pro Marka připravený plakát (na kterém je vyobrazen) a DVD s filmem, který o něm (a dalších našich banjistech) natočili Američané Lee Bidgood a Shara K. Lange. S těmito báječnými lidmi se v Americe seznámil Jirka Spurný a dárky pro Marka přivezl. Poslední bonbónek byla pamětní medaile Mirka Hoffmanna, kterou kapele předala jeho dcera Andrea. I letos budeme dělat v Městské knihovně "Vánoční koncert" jsme již domluveni na termínu 5. 12. 2018, tak si to poznamenejte do svých diářů.

Fotografie z loňských vystoupeních co nejrychleji doplníme do galerie.

Přejeme Vám úspěšný celý rok a hlavně hodně pevného zdraví a těšíme se na Vás na našich koncertech! Vaši Zelenáči.

27. LEDNA 2017

ţ INFORMACE: Tak, máme další rok šťastně za sebou, a nový, určitě ještě lepší, před sebou... Předem všem našim příznivcům přejeme, aby byl hodně úspěšný a hlavně za pevného zdraví. Konec roku 2016 jsme zakončili opět koncertem v městské knihovně Praha. Máme z něho pocit, že byl stejně úspěšný jako loni. Diváci zaplnili sál do posledního místa a podle jejich reakcí jsme se s nimi těšili z celé příjemné atmosféry. Milan Schmidt se ujal moderování s dokonalým šarmem a profesionalitou jemu vlastní. Významný host večera, Radek Tomášek s kytaristou Frantou Zikmundem byli jako ta pověstná "třešnička na dortu" a to Radka čekal druhý den důležitý koncert  v divadle Semafor, kde křtil své CD vydané k příležitosti jeho životního jubilea. S pořadatelem MKP jsme se po vystoupení domluvili na příštím "Vánočním koncertu", který je stanoven na 6. 12. 2017.

Letošní rok jsme odstartovali v klubu restaurace U Vodárny, kam k naší radosti chodí čím dále více diváků a kde zase budeme hrát každé třetí úterý v měsíci. Dále jsme byli pozváni, abychom se zúčastnili projektu na 3 koncertech (18. 3. Ostrava, 25. 3. Praha a 1. 4. Brno) s názvem "Srdcem Talentů", který má charitativní cíl. Výtěžek z koncertů bude použit pro jednoho statečného chlapce Lukáše Hybla, který se dlouho léčí po těžkém popálení.

Jeho příběh můžete shlédnout na tomto odkazu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10889052536-luka/

Přesné informace o tomto projektu (kde, od kolika, kdy) najdete na naší stránce "koncerty", a také na našem facebooku. Mediálním partnerem tohoto projektu je Country rádio, zde bude také probíhat soutěž o vstupenky.

Opět v květnu, nás můžete vidět a slyšet na oslavách konce 2. světové války, který zas bude  v Nové Vsi pod Pleší, v neděli 7. 5. 2017.

Nechali jsme pro Vás vyrobit limitovanou sérii zelenáčských triček v ceně 290 Kč. Jsou ve dvou motivech, v barvě černé a temně zelené. Každé jen po 50ti kusech o velkostech XL, 2XL. Trička si můžete zakoupit na našich koncertech, nebo objednat mailem a my pošleme poštou, na Vaši adresu . Připomínáme, že je opravdu nebudeme přidělávat a tak budete mít jen tento originál!

Na stránku "reportáž foto" jsme dodali fotografie z vybraných našich vystoupeních. Městskou knihovnu připravujeme a v nejbližší době foto dodáme. Těšíme se na Vás kdekoliv nás přijdete podpořit svojí přítomností! Vaši Zelenáči

31. ŘÍJNA 2016

ţ INFORMACE: Smutné zprávy, jako všichni, nemáme rádi, ale bohužel to je život, který přináší i smrt.

28. října 2016, v den Českého státního svátku (jak symbolické), odešel navždy do muzikantského nebe František Kacafírek.

Jeden s nejlepších country houslistů v republice a dost možná i v celé Evropě. Hodně kolegů a posluchačů bude na něj  s úctou vzpomínat. Poslední rozloučení proběhne 4. 11. 2016 V PRAVÉ POLEDNE (12:00 hodin) ve velké obřadní síni Strašnického krematoria.

Čest jeho památce!

9. ŘÍJNA 2016

ţ INFORMACE: Přátelé, omlouváme se, že téměř po roce dopisujeme informace o naší činnosti v roce 2016. Opět jsme účinkovali na spoustě zajímavých akcích a festivalů. Jeden z nejdůležitějších počinů, byla účast na "Portě 50" v Řevnicích, kterou natáčela česká televize a právě v těchto dnech ji vysílá na stanici Čt Art . První díl běžel 2.10. a druhý díl 9.10. (20:20  hodin). Pokud jste neviděli, tak zde je přímý odkaz na tento pořad: http://www.ceskatelevize.cz/porady/11535847695-porta-50/216542151320001/

Opět jsme několikrát navštívili Slovensko, kde jsem se cítili, jako vždy, dokonale. Nejen proto, že tam máme stále velkou základnu fanoušků, ale i úžasně dobře vše připravené od pořadatelů. V Čechách nám samozřejmě bylo také fajn, například: Nové Vsi pod Pleší, Rudolci, na Trojském vinobraní a mnoha dalších. Fotografie z těchto akcí, doplníme do stránky "reportáž foto" co nejdříve

Pilně pracujeme na "Vánočním koncertu" v Městské knihovně Praha, který bude 7. 12. od 19:30 hodin. Můžeme prozradit, že slovem bude provázet výborný moderátor Milan Schmidt, který působil dlouhá léta v Country rádiu. Vstupenky si již můžete  rezervovat, stačí kliknout na naší titulní stránce na plakát koncertu, nebo přímo v pokladně Městské knihovny na Mariánském náměstí 1. Případně v prodejnách Ticketpro.

Stále každé třetí úterý v měsíci, nás můžete vidět a slyšet v klubu restaurace U Vodárny. Sledujte také náš facebook, kde jsou stále aktuální zprávy. Těšíme se na Vás kdekoliv! Vaši Zelenáči.

19. PROSINCE 2015

ţ INFORMACE: Rok se blíží ke svému konci a my máme za sebou opět krásnou hudební sezónu, kterou jsme zakončili báječným koncertem, před vyprodaným hledištěm v Městské knihovně Praha. Rádi bychom touto cestou poděkovali Vám všem, kteří nás navštěvujete na našich vystoupeních a pomáháte nám vytvořit vždy báječnou a neopakovatelnou atmosféru. Již nyní domlouváme s našimi partnery, koncerty na následující rok 2016. Hlavně pokračujeme v zaběhnuté  tradici třetích úterků v měsíci, "SALOON ZELENÁČŮ" v klubu restaurace U Vodárny. V červnu se zúčastníme festivalu "RUDOLECKÝ KOTLÍK" a jsme také pozváni na jubilejní 50 PORTU v Řevnicích. Rádi bychom, také domluvili jarní koncert v Malostranské Besedě. Budeme postupně doplňovat na stránce "koncerty" další potvrzené termíny  a také na  stránkách našeho facebooku. Takže, ještě jednou velmi děkujeme za Vaši přízeň. Vám všem přejeme, krásné, spokojené a radostné Vánoční svátky, hodně úspěchů, dobré muziky a k tomu velikou kupu pevného zdraví po celý Nový rok. Přátelé, opět se budeme na Vás všude těšit! Vaši Zelenáči.

3. ŘÍJNA 2015

ţ INFORMACE: Vážení a milí naši příznivci a přátelé, tropické vedro jsme přečkali a doufáme, že i Vy jste si ho parádně užili ve zdraví. My, jako každé léto, ať studené, deštivé, zamračené či slunné, jsme navštívili bezvadné festivaly po celé naší republice včetně Slovenska na ranči v Hodkovcích při rodeu, v Uherském Brodě krásné vystoupení v zahradě Panského domu při akci "Zahájení brodského léta", v Jaroměři na "Josefovské slavnosti", na Hoštickém festivalu, koncert pro park (Stodůlky), na hornickém dni  "Hornický skanzen Mayrau" Vinařice u Kladna či "Svatováclavské slavnosti" v Louňovicích pod Blaníkem. Všude jsme se setkali s nesmírně příjemným publikem, bezvadnými pořadateli, kteří nám pomohli vytvořit pěkné prostředí abychom mohli podat ten nejlepší výkon. Samozřejmě celé léto, a to až do konce roku, nás vidíte na našem pravidelném hraní v pražském klubu "U Vodárny", kam k naší radosti, vždy přišlo hodně posluchačů. Celý tento maratón jsme zakončili 28. září v Malostranské Besedě na koncertu k našemu pětadvacetiletému působení kapely v tomto obsazení. Z vybraných vystoupeních jsme přidali na stránku "reportáž foto" fotografie, které Vám i nám tyto chvíle připomenou. Další důležitá informace pro Vás, je vydání čtyř CD k Mirkovým osmdesátinám kde najdete 80 písní M. Hoffmanna od roku 1969 až po současnost. CD vydává Supraphon a je možno si je koupit na jejich stránkách a to i pojednotlivých skladbách. Do konce roku nás můžete vidět pravidelně každé třetí úterý U Vodárny. Na 2. prosince jsme domluvili s Městskou knihovnou v Praze "VÁNOČNÍ KONCERT ZELENÁČŮ" tam připravujeme pro Vás překvapeníčka a samozřejmě i pro vylosované diváky dárky od Ježíška. Začátek tohoto koncertu je v 19:30 a lísky si lze již objednat na stránkách Městské knihovny, nebo přímo v pokladně ústřední knihovny Mariánské náměstí 1, Praha 1. Takže moc se na Vás těšíme a nedejte se odradit podzimními depresemi a politikou. Vaši Zelenáči

18. KVĚTEN 2015

ţ INFORMACE: Vážení naši příznivci, 7. dubna jsme v naprosto vyprodané Malostranské Besedě oslavili osmdesáté narozeniny legendy české country Mirka Hoffmanna. Děkujeme i touto cestou všem, kteří se tohoto koncertu zúčastnili a pomohli tak vytvořit neopakovatelnou atmosféru! Koncert navštívili i někteří významní kolegové a kamarádi Mirka. Bezesporu velkou ozdobou byli Marko Čermák a Aleš Maudr. Mirka jsme představili divákům krátkým filmovým sestřihem z jeho života, ukončený současným rozhovorem, který jsme s ním natočili pár dní před tímto vystoupením. Do stránky " reportáž foto" dáváme několik fotografií, které hlavně pořídili skvělí fotograf Jirka Plaček a Richard Svatoň. Samozřejmě jim za toto zachycení večera moc děkujeme a doufáme, že to navnadí další naše fanoušky, aby do Besedy na nás přišli, protože s pořadateli jsme dohodli další vystoupení zde na 28. 9. 2015! Dále bychom rádi také poděkovali organizátorům z Nové Vsi pod Pleší za krásné odpoledne 8. 5. při příležitosti 70. oslav ukončení 2. světové války. Nejen, že vyšlo parádní počasí, hodně lidí, ale skvělá atmosféra celého prostředí! Pár fotografií jsou také již umístněny na našich stránkách, pořídil je pan Richard Svatoň. Čeká nás ještě několik vystoupení po celé republice a výjezdy i na Slovensko a hlavně každé třetí úterý náš tradiční "Saloon" v klubu "U Vodárny". Vám všem přejeme krásné slunečné dny a těšíme se na Vás! Vaši Zelenáči.

24. ÚNORA 2015

ţ INFORMACE: Naši Vážení příznivci, nezapomněli jsme na Vás ani v letošním roce 2015, jenom nebylo moc času na psaní. Začali jsme našim pravidelným hraním každé třetí úterý v měsíci v klubu restaurace "U VODÁRNY". Zde to máme zase domluveno na celý rok 2015, tak jak už jste si, vy co chodíte pravidelně, zvykli. Pro pražské a z blízkého okolí návštěvníky, máme další snad příjemnou zprávu, že se nám podařilo domluvit, zatím po dlouhé době, první vystoupení v historické MALOSTRANSKÉ BESEDĚ, které bude 7 dubna od 20:30 hodin a koncert ponese ústřední námět k oslavě osmdesátých narozenin Mirka Hoffmanna. Objednání lístků na tento koncert bude možno na pokladně (či webu) Malostranské Besedy a v předprodejích ticketstream. Předprodej bude zahájen začátkem měsíce března. Doufáme, že se nám podaří pro Vás připravit hezká překvapení. Jinak se chystáme na jarní a letní sezónu festivalů a hraní na různých akcí měst a obcí po celé republice. Když všechno dobře dopadne, určitě se objevíme zase na Slovensku, kam také moc rádi jezdíme. Přátelé, i v této hektické době jsme s Vámi a těšíme se na Vás kdekoliv, kam za námi přijdete! Vaši Zelenáči

21. PROSINCE 2014

  NAŠIM PŘÍZNIVCŮM A FANOUŠKŮM, PŘEJEME HODNĚ ÚSPĚŠNÝ ROK 2015 A PEVNÉ ZDRAVÍ! VAŠI ZELENÁČI

16. ŘÍJNA 2014

ţ INFORMACE:  Přátelé, od listopadu 2014 jsme zrušili hraní ve "Velmi jemném klubu Limonádový Joe"!

"SALOONY ZELENÁČŮ" budou součástí našeho vystoupení v country klubu "U Vodárny", Korunní 75, Praha 3. Srdečně Vás zveme každé třetí úterý v měsíci v tomto i v příštím roce 2015.

30. ZÁŘÍ 2014

ţ INFORMACE: Opět po delší době, Vám naši milí příznivci, přinášíme několik postřehů a dojmů z cest po festivalech, které jsme v létě po celé České a Slovenské republice absolvovali. Obrazový materiál z některých báječných akcí je již na naší stránce "reportáž foto". První bezvadný dojem je z  oslavy 660 let založení obce Pletený Újezd. Hned následující den jsme přijeli do"Lesního divadla" v Řevnicích na finále národní Porty. Tím, že jsme zahajovali poslední den (neděle) dopoledne, tak jsme se trochu obávali, že v 11 hodin,  bude hlediště  poloprázdné. Opak byl pravdou. Hlediště zaplněné skoro do posledního místečka. Skvěle připravený zvuk a bezvadná práce organizátorů, a nám se hrálo naprosto suprově! Nádherný pocit z lidí, ze kterých k nám letěla úžasná atmosféra, byť trochu pršelo, no prostě fajnové! Měli bychom mít i nějaký zvukový záznam z této akce, takže jej potom přidáme na naše stránky. Dalším velmi příjemným zážitkem, byl festival v Náměšti na Hané "Náměšťský gong". Opět jsme zažili bezvadné obecenstvo, které i přes dost velké vedro vydrželo celý den až do večera poslouchat a hlavně skvěle fandit všem kapelám. Samozřejmě i letos jsme několikrát zavítali k našim slovenským sousedům, a to hned dvakrát v srpnu . Bohužel vždycky jen na otočku, takže auto se nám stalo druhým domovem. Ale zase pro tu výbornou atmosféru na jejich festivalech stojí něco vydržet. Jak v Tužině (okres Prievidza), tak v Gelnici (okres Košice). Mezi těmito dvěma zájezdy, jsme si odskočili do Brna na festival "Živý Lískovec", kde jsme již byli před pěti lety a opět jsme se ujistili, že i brněnské publikum na nás nezapomnělo! No a samozřejmě i přes letní prázdniny jsme nechyběli na pravidelných třetích útercích "U Vodárny", kde naši věrní posluchači chodili v hojném počtu a v žádném případě nezaostávali svým srdečným přístupem za posluchači Moravy a Slovenska! Proto také jsme již s vedením klubu domluveni v pokračování i na rok 2015 (třetí úterý v měsíci). Na polovinu září jsme připravili spolu s O.S.Alternativa II, akci v Letenských sadech s názvem "Grilování se Zelenáči", bohužel tam se k nám štěstí, v podobě hojnosti lidí, obrátilo zády. Nevíme jestli to bylo tím, že víkend sliboval ještě teplé počasí, či nás měli posluchači již dost, nebo je zastrašili přece jenom dosti honící se mraky. Byla to veliká škoda, protože organizátoři všechno dokonale připravili, grilovalo se prasátko, buřty na ohni, výborně vychlazené pivo za směšnou cenu. Snad příště! Jinak o října opět začínáme "Saloony" ve "Velmi jemném klubu Limonádový Joe"! Takže každou první středu v měsíci od 20 hodin se na Vás těšíme. Přátelé, užívejte příjemného podzimu a samozřejmě s naší muzikou. Vaši zelenáči

27. ČERVNA 2014

ţ INFORMACE: Tak ještě pár slov před prázdninami a dovolenou, kterou si určitě skvěle užijete. Snad se někde potkáme na nějakém pěkném festivalu, kterých je po celé republice spousta.

My jsme zatím přes prázdniny přerušili středeční "Saloony" v klubu "Limonádový Joe" a začneme zase pravidelně od první středy měsíci září. Tak se na to pořádně připravte! Za poslední dva měsíce jsme absolvovali, mimo naše pravidelné akce, pár skvělých hraních, například V Újezdu nad Lesy "restaurace LEVEL" kde se pravidelně konají bezvadné pořady a můžeme jenom doporučit jeho návštěvu. Další příjemné prostředí jsme zažili na festivalu ve Skochovicích "Vandr pod mostem". Byli jsme tam poprvé a doufáme, že nás zase příště pozvou. Následující den, po tomto festivalu, jsme cestovali do Hejtmánkovic u Broumova, kde probíhal křest hříbat na jejich nově otevřeném ranči. Kmotrou koníků byla skvělá paní Uršula Kluková. Jízdárna je tam opravdu přepychová a mohl by to být i námět na Váš výlet do tohoto krásného kouta naší země. Před týdnem jsme navštívili Podbrdskou hospodu v Dominikálních Pasekách, kde jsme po dlouhé době zahráli od 20 do 01 hodiny na jejich country bále. Měli jsme z toho bezva pocit, protože lidi byli naprosto úžasní a dá se říct, že první hodinu jsme si připadali jak na koncertě, neb všichni pozorně poslouchali a tleskali. Samozřejmě, že s přibývajícím večerem se parket zcela zaplnil kovbojskými tanečníky a tanečnicemi. Zítra  nás čeká vystoupení v Pleteném Újedu na oslavách obce. Červen završíme dopoledním zahájení na národním finále PORTY v Lesním divadle v Řevnicích".

Během léta se několikrát podíváme na Moravu (Náměšť na Hané) a Slovensko (Prievidza), kam se vždycky velmi těšíme a doufáme, že jako pokaždé to vyjde suprově. Do těchto krajů máme domluveno jet ještě na podzim (Brno, Zlín) a udělat také malou šňůru po Slovensku (od Bratislavy až po Gelnicu).

Jsme  také moc rádi, že se nám docela daří hrát ve velké sestavě (banjo, mandolína, foukačka), protože takhle to má ten správný říz! Nejčastěji nás v téhle sestavě můžete vidět v klubu "Vodárna" (každé třetí úterý i přes prázdniny!). Takže ještě jednou naši milí přátelé, krásné léto a na viděnou! Vaši Zelenáči.

 

15. DUBNA 2014

ţ INFORMACE: Jaro je tady a my máme úspěšně za sebou premiérový "SALOON" ve "velmi jemném klubu LIMONÁDOVÝ JOE"! Musíme samozřejmě poděkovat nejen vedení klubu za vzetí pod křídla, ale hlavně všem Vám, kteří jste přišli a to ve velmi hojném počtu. Věříme, že se na tomto místě na delší čas usadíme a to hlavně také záleží na Vás přátelé abyste všem svým známým tento klub, když tam jsme my, doporučovali a přivedli je s sebou! My zase Vám slibujeme, že uděláme co bude v našich silách aby se Vám vždycky večer líbil! Když vše půjde jak má, tak každou první středu v měsíci se zde můžeme vidět. Ovšem aby nebylo všechno jednoduché, tak KVĚTNOVÝ SALOON bude výjimečně ve ČTVRTEK 15.5. protože první středa v tomto měsíci vychází těsně před svátečním volnem a chápeme, že většina z Vás pojede na prodloužený víkend z města ven.

Již od června nás čekají výjezdy na festivaly po vlastech českých a slovenských, což je i zpráva pro naše příznivce mimo Prahu. Všechna již domluvená vystoupení najdete na stránce "koncerty" tam budeme stále doplňovat co přibude. Takže prohlížejte a sledujte.

Jedna trochu nepříjemná zpráva je, že náš dlouholetý a všemi velice obdivovaný JAROUŠEK HNYK odešel do skutečného důchodu a bude jen kontrolovat jak nám to s novým bubeníkem šlape. Nás to velice mrzí a fanoušky určitě také, ovšem Jarda to bubenické řemeslo dělal do svých 81 let, takže mu přejeme aby si dlouho a ve zdraví užíval zaslouženého odpočinku a za vše mu moc i touto cestou děkujeme!!! Na jeho místo nastoupil moc fajn kluk: Petr Šplíchal a toho spousta lidí zná s kapely El Dorádo, takže nyní sedí na "dvou židlích". Skvěle splňuje náš základní požadavek  "bubeník u Zelenáčů nesmí rušit!" A Petr přesně ví o čem je řeč, je přesný a neruší.

Jinak sestava kapely se pomalu rozrostla, jak už někteří vědí a budeme jenom rádi když pokaždé bude-li to možné, vystoupíme v takové početní síle.

Na stránku "Reportáž foto" jsme také přidali fotodokumentaci z onoho Saloonu v Limonádovém Joe.

Přátelé hodně sluníčka a pohody na Vašich chalupách a chatách, výletech po celé zemi a nezapomeňte, že se na Vás všude a vždy těšíme!

Vaši Zelenáči.

12. ÚNORA 2014

ţ INFORMACE: Naši milí příznivci, rádi bychom Vás informovali jak pokračuje hledání nového prostoru pro naše "SALOONY". Samozřejmě hledáme tak, aby bylo místo pokud možno snadno dopravně dostupné za všech stran Prahy. Jednáme s několika podniky a zatím se nejlépe rýsuje hudební klub "LIMONÁDOVÝ JOE". Ten je  na náměstí Republiky hned vedle obchodního domu Kotva. Okamžitě jakmile se dohodneme, tak Vás budeme včas informovat o termínu zahájení. Jinak znova připomínáme, že pravidelné třetí úterky "U Vodárny" pokračují stále dál a další příjemná zpráva je, že Jirka Spurný (banjo) se bude objevovat s námi na vystoupeních téměř pokaždé a Mikoláš Bělík (mandolína), pakliže nebude pracovně zaneprázdněn, tak také. Myslíme si, že tyto nástroje velice obohacují naši muziku a kluci jsou naprosto skvělí. Když to jen trochu půjde doplní tuto sestavu i Luděk Koutný (foukací harmonika).

Dále bysme Vás chtěli pozvat na naše vystoupení v "Music klubu LEVEL" Újezd nad Lesy - Staroújezdská 2300 - Praha 9. Tam se od začátku roku rozjíždí country večery  pro tanec a poslech a minimálně jednou do měsíce vystoupení kapel nazvané "Milan Schmidt uvádí".

Také jsme přidali fotky na stránku "reportáž foto" pro zúčastněné na vzpomínku a pro ty co nebyli, tak jako návnadu, z "vánočního Saloonu" a z posledních Vodáren. Přátelé, držme si navzájem palce ať se všem daří a těšíme se na Vás všude, kam za námi přijdete!

Vaši Zelenáči.

23. LEDNA 2014

ţ INFORMACE: Vážení naši přátelé, bohužel jsme museli, z důvodů podstatně zvýšeného nájemného, zatím zrušit pravidelné "SALOONY ZELENÁČŮ" na BARÁČNICKÉ RYCHTĚ". Jakmile seženeme nový prostor pro tyto koncerty, opět Saloony obnovíme. Budeme Vás včas informovat, jak na našich webových stránkách, tak zde na facebooku. Děkujeme za pochopení. Vaši Zelenáči

16 PROSINCE  2013:

ţ INFORMACE: "VÁNOCE, VÁNOCE SLAVÍ CELÝ SVĚT. VÁNOCE, VÁNOCE VRACEJ SE NÁM ZPĚT!". Úryvek textu z naší písničky, která vyšla na CD "Vánoce starých kovbojů" 1992. Touto celou písní jsme zahajovali naše koncerty v prosinci jak na Baráčnické rychtě, tak 1.12. na adventním koncertu v Habartově. Musíme moc poděkovat organizátorům a návštěvníkům na tomto koncertě, kde se nám dostalo velice krásného přijetí a skvělé předvánoční atmosféry. Prostě to byl zase jeden krásný "ohříváček" v tomto roce!

Přátelé naši, chceme Vám popřát klidné a spokojené vánoční svátky a mnoho úspěchů a hlavně zdraví po celý rok 2014. Těšíme se na Vás i nadále na našich koncertech, jak na Rychtě, U Vodárny a dalších krásných místech naší i Slovenské republiky. Vaši Zelenáči.

1. ŘÍJNA  2013:

ţ INFORMACE: Horké léto je v nenávratnu a máme zase před sebou podzimní plískanice. Sice nám rosničkáři slibují pěkné babí léto, ale jejich předpovědi na červenec a srpen byly naprosto obrácené než vyhrožovali. To se Vám od nás stát nemůže, protože my se vlastně neměníme, jen trochu přibývá vrásek, šedých vlasů ubývá a zubů se nedostává. Ovšem to nám vůbec nebrání Vám hrát a dokonce občas rozdávat i radost. Alespoň tak jsme měli pocit na několika vystoupeních, které jsme absolvovali po českých a slovenských zemích. Hodně pěkně se nám hrálo na festivalu " Bystřická slivka" a "Slunečném pavilonu v Rajeckých Teplicích. Skvělá byla i atmosféra na vinobraní v Tróji a samozřejmě je vždy dobře i v naší stálé scéně "U Vodárny". Jediné rozčarování nás potkalo v Hošticích, kam jsme velice těšili. Lidi byli výborný, ale zvuk připravený na páteční večer se asi pořadatelům nepodařilo zajistit kvalitní. Opravdu tak špatně se hrálo, že jsme byli rádi když byl konec. A to všechno podtrhovalo šikmé jeviště, takže jsme měli veliký strach o Jardu Hnyka aby nespadl po zádech dolu ze židle. No, není pořád svátek a po takové zkušenosti si zase víc vážíme, když je všechno od pořadatelů připraveno jak má být.

Naši milí příznivci, těšíme se na Vás jak U Vodárny, tak na našich Saloonech. Ten první začíná 7. října od 20:00 na Baráčnické rychtě a bude zase pokračovat každé první pondělí až do konce roku 2013 a pak dál 2014 dokud budete chodit. Takže krásný podzim a hodně slunečných dnů (pokud možno s naší muzikou, nebo jinou!). Vaši Zelenáči.

2. ČERVENCE  2013:

ţ INFORMACE: Před námi je snad léto, ale hlavně prázdniny pro děti a dovolené pro Vás. U nás je to trochu jinak, protože tohle je období festivalů a letních slavností po celé naší republice. Na pár takových akcí jsme již byli v červnu a některé ještě zbývají na červenec a srpen i trochu září. V měsíci červnu jsme navštívili opravdu několik velice příjemných míst, kde byli bezvadní posluchači a například v takové Dobrušce jsme se opravdu cítili jako doma, tak skvěle se o nás starali manželé Bárnetovi. Ti jezdí dosti pravidelně za námi do Prahy, když hrajeme v klubu "U Vodárny". Na facebooku jsme jim již poděkovali, ale chtěli bychom i zde jim vzdát holt a poděkování. Výborně se nám hrálo i Písku a slavnosti "Dotkni se Písku". Zase bezva lidi a pozorní pořadatelé. Z obou těchto akcí jsme dali pár fotografií sem na stránku "REPORTÁŽ FOTO". Fotečky pořídil skvělí Richard Svatoň (president fanklubu Milana Schmidta). Dále se těšíme do spřáteleného zahraničí na Slovensko, kam jak jsme již několikrát psali, vždycky rádi pozvání přijímáme. 23. srpna se objevíme i na STODOLE MICHALA TUČNÉHO v Hošticích, kde budeme hrát poprvé co tento festival vznikl. Jsme na to moc zvědaví a pečlivě se na něj připravujeme.

Jinak pravidelně v Praze i přes léto, hrajeme třetí úterky v měsíci  v klubu U Vodárny. Takže Pražáci a vy co to máte blízko těšíme se tam na Vás. Takže naši milí přátelé, krásné léto, hodně pěkných zážitků a dobré muziky (snad i naší)! Vaši Zelenáči.

16. DUBEN 2013:

ţ INFORMACE: Přátelé, znova byl obnoven "FANKLUB ZELENÁČŮ", který převzaly děvčata Andrea Miškovská a Lenka Báchorová. Holky založily fanklubácké stránky  facebook , kde můžete hledat informace a vzájemně si psát svoje postřehy a zážitky. Doufáme, že budete velice aktivní a pomůžete vytvořit další prostor pro činnost klubu.

Na stránky "REPORTÁŽ FOTO" jsme přidali fotografie ze Saloonu, který byl věnován Jardovým osmdesátinám. Ti, kteří byli zavzpomínají a Ti co nepřišli, alespoň si prohlédnou jaká tam byla bezvadná atmosféra a příště přijdou i oni. Znova připomínáme, že následující Saloon bude až 3. června, který bude poslední před létem. Krásný jaro a mějte se co nejlépe! Vaši Zelenáči.

10. DUBEN 2013:

ţ INFORMACE: 8. 4. 2013 SALOON na Baráčnické proběhl v duchu oslavy osmdesátých narozenin našeho Jardy Hnyka. Velikým potěšením bylo nejen to, že jsme nastoupili v posílené sestavě o harmoniku Luďka Koutného a banjo Jirky Spurného, ale hlavně naprosto plný sál posluchačů. Atmosféra tím byla opravdu fantastická a myslíme, že na tento večer hned tak všichni nezapomeneme. Paráda byla i to, že přišli Jardovi popřát i kamarádi a kolegové z kapely, Marko Čermák a Láďa Štýbr. Samozřejmě moc děkujeme všem. Fotky z této akce již připravujeme a co nejdříve je umístíme, nejen na naše web. stránky, ale i na facebook Zelenáčů.

Ještě důležité upozornění: v měsíci květnu Saloon na Baráčnické rychtě NEBUDE! Bylo by to mezi svátky a předpokládáme, že většina našich fanoušků bude na chatách a zahrádkách dohánět jarní práce a užívat si sluníčka. Ovšem v červnu již budou Saloony pokračovat opět. Takže naši milí přátelé, užijte jara a brzy zase nashledání. Vaši Zelenáči

12. února 2013:

ţ INFORMACE: 4. února jsme zasvětili "Saloon Zelenáčů" Milušce Kubátové a věnovali jí všechny odehrané písně na koncertě. Máme dojem, že se vše vydařilo a Miluška by nás i diváky určitě pochválila. Fotografie z tohoto večera brzy uveřejníme abyste i Vy, kdo nemohl přijít, viděli jak bylo v sále i na pódiu bezva. Ještě důležitá informace o "SALOONECH" v březnu a dubnu. Těchto dvou měsících budou posunuty Saloony o týden. Tedy  11.3. (pondělí) a 8. 4. (pondělí). Začátky stejně ve 20:00 hodin. Zatím zdravíme a nezapomeňte, že v country muzice je hlavně pohoda.

Vaši Zelenáči

24. ledna 2013:

 Bohužel hned na první měsíc v tomto roce přišla smutná zpráva! Ve věku 71 let náhle zemřela naše dlouholetá kamarádka a prezidentka fanklubu Zelenáčů   MILUŠKA KUBÁTOVÁ     

Poslední rozloučení proběhne 29.1. 2013  ve 12 hodin  v NOVÉ OBŘADNÍ SÍNI na Olšanech (u metra Želivského)

Miluška byla obětavá a nesmírně laskavá žena. Bude nám moc chybět. A protože měla ráda pohodu a legraci,  budeme na ní vzpomínat vždy s úsměvem.

 

ČEST JEJÍ PAMÁTCE

 

Tvoji ZELENÁČI

10.PROSINEC 2012:

ţ INFORMACE: Doplnili jsme do fotogalerie VÁNOČNÍ SALOON - ZELENÁČŮ, který se dost povedl nejen díky skvělým hostům, ale především také díky Vám, našim návštěvníkům, kteří 3. prosince do Baráčnické Rychty dorazili. Aleš Maudr sklidil obrovský zasloužený úspěch a jistě se neobjeví mezi námi naposled! Ivan Mládek samozřejmě nemohl zklamat i když přišel "jen" se svým banjem. Ovšem jeho neopakovatelný humor a písničky, které znají snad úplně všichni, dokázal skvěle všechny pobavit. Vždycky velikým zpestřením pro kapelu i posluchače je, když přijde si s námi zahrát Jirka Spurný na banjo. Jak píšu, atmosféra byla opravdu výborná a doufáme, že i pro další vystoupení zde na Rychtě to bude pro další návštěvníky lákadlo aby neváhali a přišli. Vždyť i v roce 2013 budou zde první pondělky v měsíci.

Dále do "fotogalerie" jsme přidali i fotografie z dalších letošních koncertů např. "DŘEVÁK" na Kladně a "U Vodárny" Takže naši milí příznivci prožijte ve spokojenosti Vánoce a Šťastný Nový rok! Vaši Zelenáči

24.LISTOPAD 2012:

ţ INFORMACE: Srdečně Vás, naší milí příznivce zveme 3. prosince do "Baráčnické Rychty" na náš "VÁNOČNÍ SALOON". Doufáme, že zase jako každý rok Vám zpříjemníme ten nadcházející vánoční shon a trochu se odreagujete. Opět se snažíme na tuto akci zajistit několik výjimečných hostů. Samozřejmě se může stát, že by někdo z nich nemohl dorazit, ale jsme přesvědčeni, že to všem pozvaným vyjde. Určitě uvidíte našeho bezvadného banjistu JIRKU SPURNÉHO, slíbil také i bývalí dlouholetý člen skupiny ALEŠ MAUDR, který se na vás těší, že si nejen zahraje a zazpívá, ale zmáčkne i svoje dudy. No a dalším překvapením by měl být IVAN MLÁDEK, který si ještě přivede někoho ze svého skvělého týmu. Takže se budeme i s Vámi těšit aby vše dobře dopadlo, všichni zúčastnění hosté dorazili a hlavně aby jste přišli Vy naši posluchači, protože bez Vás by to přeci jenom nebylo úplně ono!

Nashledání! Vaši zelenáči

2. ZÁŘÍ 2012:

ţ INFORMACE: Naši milí příznivci, po delší době opět přinášíme pro Vás informace o dění v kapele. Pravdou je, že v našem již požehnaném věku se "zaplaťpánbů" nic převratného nestalo. Přesto bychom se s Vámi chtěli podělit o několik bezvadných zážitků a to především s koncertu v Bratislavě (29.3.) a na festivalu "Dostavenie v mlynici" v Bánovcích nad Bebravou (16.6). Již několikrát jsme tu psali o tam, jak se nám na Slovensku příjemně a dobře hraje. Pocit z plných sálů nadšených diváků je vždycky opojný a to nejen u nás v Čechách. Do Bratislavy s námi jel také náš dlouholetý kamarád a vynikající hráč na banjo Jirka Spurný, což posluchači velmi ocenili, protože s banjem je kapela pěkně okořeněná. Však také naši pražští návštěvníci mají občas tu možnost Jirku vidět na našich vystoupeních. Jinak opravdu všechno jede podle zaběhlých kolejích, pravidelně i přes prázdniny jsme hráli v klubu "U Vodárny", kde budeme pokračovat dále každé třetí úterý v měsíci. Saloony na Baráčnické Rychtě byly sice přes prázdniny přerušeny, ale již v říjnu opět započnou. Avšak v říjnu a listopadu nebudou první pondělí, ale druhé pondělí. Datum najdete na stránce "koncerty" a samozřejmě je budou anoncovat i pozvánky Country rádia. Vánoční Saloon bude již první pondělí 3.12. (Baráčnická Rychta). Doufejme, že se nám opět podaří pro Vás na něj připravit příjemné překvapení v podobě zajímavého hosta.

Mirek Hoffmann Vás všechny moc pozdravuje a děkuje všem, kteří mu posílají na náš mail krásná přání a poděkování za jeho tvorbu. Faktem zůstává, že veřejně již vystupovat opravdu nebude, ale to neznamená, že s námi pořád nespolupracuje. I my ostatní děkujeme za maily, ve kterých nás povzbuzujete tím, že píšete jak se Vám stále písničky (i nové) líbí a rádi chodíte na naše vystoupení.

Přátelé, zvesela vykročte do posledního čtvrtletí a moc se na Vás těšíme na některém našem koncertu! Vaši Zelenáči

Ještě přidáváme odkaz na článek Honzy Dobiáše ze Saloonu na Báráčnické rychtě, který vyšel v dubnu "Časopis Music Open "

http://www.musicopen.cz/index.php/koncerty/1812-zelenai-vnbaranicke-rycht

23. LEDNA 2012:

ţ INFORMACE: Další rok je za námi a jsme celkem dost zvědaví, co se bude dít v tomto novém roce, kde mají skoro všichni hlouběji do kapsy a je jasné, že jídlo, teplo a světlo potřebujeme více, než muziku. Věříme v naše věrné fanoušky a přátele country hudby, že si alespoň párkrát v roce nenechají ujít návštěvu nějakého našeho koncertíku. Za to jim moc děkujeme. Ono by se nám opravdu špatně prázdnému sálu hrálo. Pražským posluchačům jsme připraveni zahrát v pravidelných koncertech, jako již po několik let, na BARÁČNICKÉ RYCHTĚ - každé první podělí v měsíci a každé třetí úterý (v měsíci) v klubu restaurace U VODÁRNY všechno to začíná od 20 hodin. V lednu jsme také měli možnost si zahrát na "Prvním zimním potlachu" v Lysé nad Labem, kde byla fantastická atmosféra a hlavně úplně nabitý stan (prý až 1.800 posluchačů). "A tak to má být, tak to máme rádi!" Přátelé, držíme Vám palce aby všechno vycházelo co nejlépe a hlavně hodně, hodně zdraví! Vaši Zelenáči

31. ŘÍJNA 2011:

ţ INFORMACE: Dovolujeme si všechny naše příznivce zvát na nové působiště našich "SALOONŮ" DO BARÁČNICKÉ RYCHTY  na Starém Městě. Začátky představení jsou klasicky od 20 hodin a samozřejmě každé první pondělí v měsíci. Prostředí tam je velice příjemné. To znamená, normální divadelní jeviště, dokonalý zvuk, stolová úprava, pivečko, papání, kouřit se také může. Tudíž ještě jednou Vás všechny srdečně zveme. Termíny jsou již napsány na stránce"koncerty" a je tam po rozkliknutí i mapka. Těšíme se na Vás! Vaši Zelenáči.

4. ZÁŘÍ 2011:

ţ INFORMACE: Přátelé, rádi bychom Vás pozvali na koncert do divadla Rokoko, který se koná v pátek 23.9.2011. Bohužel Vás také musíme informovat, že MIREK HOFFMANN na koncertu osobně NEVYSTOUPÍ!!! Nedovolujeme mu to zdravotní stav. Pořadatel již nemůže změnit tuto informaci na svých propagačních materiálech, které se musely vyrobit již s předstihem než se dozvěděli tuto zprávu. Avšak s Mirkem bude natočen rozhovor, který se na koncertě odvysílá. Mrzí nás tato zpráva, ale budeme se snažit Vám nepřítomnost Mirka nahradit velkou sestavou kapely a to včetně Jirky Spurného (banjo) a Luďka Koutného (foukačka). Pořad natáčí Česká televize a bude z něj záznam na DVD. Těšíme se na Vaši návštěvu a Mirek Vás všechny srdečně pozdravuje. Díky! Vaši Zelenáči.

10 DUBEN 2011:

ţ INFORMACE:

VÁŽENÍ, DOVOLTE ABYCHOM VÁS SRDEČNĚ POZVALI

4. KVĚTNA OD 20:00 DO RESTAURACE MÁNES, KDE PROBĚHNE SETKÁNÍ KOLEGŮ, PŘÁTEL A KAMARÁDŮ

ZDEŇKA "BEBÍČKA" KRIŠTOFA.

Na tomto setkání také zahrají kolegové ze skupin, se kterými Bebíčko účinkoval: Vlak na Dobříš, Zelenáči a další.

 VSTUP JE ZDARMA!!!

11 BŘEZEN 2011:

ţ INFORMACE:

SMUTNÁ ZPRÁVA - 11. ÚNORA NÁHLE ZEMŘEL ZDENĚK "BEBÍČKO" KRIŠTOF. Dlouholetý člen naší kapely. ČEST JEHO PAMÁTCE.

Podrobnosti o jeho skonu nevíme. Víme jen, že se mu udělalo špatně na nádraží v Dobřichovicích a kolemjdoucí mu zavolali sanitku.

V sanitě po hodině oživování zemřel. S novinami Blesk se Zelenáči domluvili, že Bebíčkovi zařídí jeho důstojné zpopelnění a uložení

do hrobu jeho rodičů.

30. LEDEN 2011:

ţ INFORMACE:

Tak už jsme v Novém roce a trochu jsme zase zapomněli dopsat několik zajímavých informací do této rubriky. Prostě jak léta přibývají, tak nám ten čas rychle utíká a než se stačíme rozkoukat je rok nenávratně pryč. Tedy proto se ještě vracíme do starého roku, abychom Vám alespoň doplnili to co se ke konci roku odehrálo. Předvánoční čas je vždy velmi emocionální a dá říct, že všechny naše prosincové koncerty se nesly ve velmi milé sváteční atmosféře. Určitě jeden z největších zážitků byl "Vánoční saloon" v Mánesu. Přestože termín tohoto vystoupení byl na poslední chvíli přesunut (z provozních důvodů pořadatele) o týden později než bylo plánováno, vyšlo nakonec všechno dá říct na jedničku! Ti z Vás, kteří měli možnost a čas se zúčastnit jistě ani trochu nelitovali. Nechceme se sami chválit, ale pozdější odezvy na tento koncert nám to dovolují. O neopakovatelný zážitek se postarali hlavně naši  HOSTÉ jako JIRKA SPURNÝ (banjo), rocková legenda VILDA ČOK se kterým jsme se domluvili, že zazpívá několik našich písniček a my na oplátku zahrajeme jeho slavné "Holky rohypnolky". Pravda je, že jsme společně nic nenacvičovali a veskrze nechali na improvizaci celého společného vystoupení. Co se pak odehrálo na jevišti, to nás starce, díky Vildovi omladilo nejméně o dvacet let. Atmosféra se okamžitě přenesla i na lidi v sále a ti ke konci představení nechtěli vůbec abychom skončili. Dalším skvělým HOSTEM, který ten večer zářil, byl člen FOKu skvělý MAREK LUSTIG hráč na kontrabas, ovšem tady lidem i nám předvedl, že vládne dokonale i hrou na kytaru a hlavně s repertoárem třicátých let (Jen pro ten dnešní den, Slunečnice, Tmavomodrý svět apod.). Celý sál se okamžitě přenesl do dob Oldřicha Nového a R. A. Dvorského. Všem těmto hostům i touto cestou děkujeme! Fotečky určitě se brzy objeví na našich stránkách.

Vánoce i Silvestra jsme prožili v rodinných kruzích a "rovnýma" nohama jsme se přehoupli do dalšího roku. Začali jsme tradičně v Mánesu a U Vodárny. Tyto vystoupení budou klasicky pokračovat i v tomto roce, proto bedlivě sledujte rubriku "koncerty".

Velice nás potěšilo vystoupení (27.1.) v Bratislavě. Opět se nám potvrdilo, že jezdit na Slovensko, je až na to dlouhé cestování, prostě úžasné! Nabitý sál v kulturním domě, lidi zpívají skoro od první písničky s námi, vykoupili celý krámek z cédečkama, které jsme vezli. Samozřejmě tady u nás v Česku je to velmi podobné, ale ten pocit, že na nás i za "hranicemi" nezapomněli je příjemný a proto se tím trochu "chlubíme".

Naši milí příznivci, přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů po celý rok a když Vám bude smutno, ale i veselo, tak přijďte za námi! Budeme se na Vás vždy těšit! Vaši Zelenáči.

10. LISTOPAD  2010:

ţ INFORMACE:

Nezvykle brzo připisujeme další řádky do novinek. Ale skutečnost, která se nám přihodila na našem posledním "Saloonu" nedá jinak než se s Vámi podělit. Aniž bychom tušili co se na nás chystá, když se na vystoupení objevil Rosťa Kareš, kterého již nějaký pátek známe, mysleli jsme, že se přijel po dlouhé době na nás jen tak z Brna podívat. On však po první přestávce si vzal slovo na jevišti a předal nám ocenění, které opravdu všem členům kapely vyrazilo dech. To prý za "Jedinečný přínos Country Music na Českou hudební scénu" jsme byli přijati do "MAIN SCENE OF COUNTRY MUSIC". Samozřejmě nám tato skutečnost udělala obrovskou radost a je to pro nás veliká čest! "Jenom se trochu bojíme, zdali se ocenění nedává lidem na rozloučenou s jejich prací?" Tak to my ještě nějakou chvilku vydržíme,   i když v našem věku... Rádi bychom i touto cestou asociaci poděkovali a slíbili, že budeme hrát do roztrhání těla, nebo dokud Vy naši milí příznivci na nás budete chodit a poslouchat naše písničky! Díky!!! Vaši Zelenáči.

p.s.

Ocenění je vystaveno na titulním listě našich stránek a fotky z této slávy v nejbližší době uveřejníme v naší "fotogalerii"!

30. ŘÍJNA 2010:

ţ INFORMACE:

Naši milí přátelé, jak už bývá poslední dobou našim zvykem, trochu zapomínáme psát do novinek. Je to hlavně dílem naší lenosti, ale i stálým zaneprázdněním, které v dnešní době asi všichni dobře znáte. Ono se v naší kapele taky nic zvláště převratného neděje (což je dobře) a tak vždycky čekáme až se nějaké novinky a příhody stanou. Léto proběhlo také klasicky. Navštívili jsme několik skvělých festivalů, jak v ČR tak v SR. Všude se nám moc líbilo a máme dojem, že i my jsme nikde nezklamali. Trochu větší novinkou je, že začátkem letošního října vyšlo rozšířené CD "PÍSNĚ AMERICKÉHO ZÁPADU 2" kde se nachází dalších osm skladeb z pera Mirka Hoffmanna. CD vyšlo u stejného vydavatele "POPRON MUSIC" a je k dostání na jejich webových prodejnách, ale i na dalších serverech. Pro pražské naše fanoušky jsou v provozu stále Saloony v Mánesu a Country U Vodárny. Saloony v Mánesu budou od listopadu do odvolání NE DOLE, ale nahoře v RESTAURACI. První pondělky a začátky na 20: 00 platí!!! Na "Vánoční Saloon" pro Vás chystáme překvapení v podobě našich hostů. Budeme o tom ještě zde informovat! 16.11. (úterý) U Vodárny přijdou si s námi zahrát naši milí kamarádi: Jirka Spurný a Luděk Koutný.

Jinak Mirek Hoffmann všechny své příznivce srdečně pozdravuje a zatím se stále omlouvá všem za své nekoncertování. Cítí se sice celkem dobře, ale lékaři neustále nedovolují větší námahu. Přátelé těšíme se na Vás a předem přejeme dobré prožití nastávající zimy a dlouhých nocí. Vaši Zelenáči.

2. ČERVNA  2010:

ţ INFORMACE:

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ PRO TY, KTEŘÍ SHÁNĚJÍ NOVÉ ALBUM "PÍSNĚ AMERICKÉHO ZÁPADU 2"

ALBUM LZE TAKÉ KOUPIT V PRODEJNÁCH - BONTONLAND - JINAK VŠECHNY PRODEJE, JAK UŽ BYLY POPSÁNY PLATÍ!

LZE TAKÉ KOUPIT NA NAŠICH PRAVIDELNÝCH SALOONECH V MÁNESU.

Dále jsme již přidali na naše stránky "texty" toto album, takže můžete stahovat a hrát na svých setkáních.

Moc Vás zdravíme a těšíme se na Vaši přízeň. - Zelenáči

19. KVĚTNA  2010:

ţ INFORMACE:

ALBUM - PÍSNĚ AMERICKÉHO ZÁPADU 2 - ( ZELENÁČI & WHITE STARS)

SE JIŽ DÁ OBJEDNAT NA STRÁNKÁCH POPRON MUSIC - link (popronu) v červeném poli.

A OD 24.5. 2010 KOUPIT NA RECEPCI COUNTRY RÁDIA, NEBO TAKÉ OBJEDNAT přes webovou stránku COUNTRY  RÁDIA.

Počítáme, že budete mít možnost zakoupit toto LP i na našich koncertech. Jinak jsem umístili na str "diskografie" podrobné představení tohoto alba a v dohledné době dodáme i kompletní texty.

26.DUBNA  2010:

ţ INFORMACE:


 A JE TO TADY NAŠÍ MILÍ FANOUŠCI!!! -

UŽ NYNÍ SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT NAŠE NOVÉ ALBUM

"PÍSNĚ AMERICKÉHO ZÁPADU 2"

KTERÉ VYJDE V POLOVINĚ KVĚTNA U VYDAVATELE - POPRON MUSIC -

NA TOMTO ODKAZU

- popron music -

 

Luxusní sběratelská edice alba "PÍSNĚ AMERICKÉHO ZÁPADU 2." jako LP + CD + tištěná textová příloha!

V roce 1970 byla v Československu vydána vůbec první dlouhohrající (LP) gramofonová deska v žánru country hudby, zpívaná v českém jazyce a interpretovaná předními českými soubory Zelenáči (Greenhorns), White Stars a Spiritual kvintet. Dodnes je tento projekt "PÍSNĚ AMERICKÉHO ZÁPADU", realizovaný na vinylové desce, považován za perlu tohoto žánru.

Jelikož v letošním roce proběhne 40. výročí od prvního vydání, vznikl jubilejní projekt "PÍSNĚ AMERICKÉHO ZÁPADU 2.", navazující tématicky na původní desku z roku 1970. Po létech proluky vinylu vychází nosič v tomto „historickém“ LP provedení, které obsahuje 16 nových originálních písní v podání Zelenáčů i původní skupiny White Stars. Identická nahrávka na LP i na CD umožní poslech na gramofonu i v CD přehrávači.

 

OBJEDNAT  BUDE MOŽNO TOTO ALBUM JIŽ ZAČÁTKEM KVĚTNA PRÁVĚ NA VÝŠE UVEDENÉM ODKAZU

OBJEDNÁVKOVÁ SLUŽBA BUDE V TU DOBU TEPRVE SPUŠTĚNA!

album má limitovaný počet výtisků.

 množství vydavatel uvede na svých stránkách.

 

Samozřejmě doplníme co nejdříve na naše stránky texty a ukázky alba, tak jak je už znáte z dříve vydávaných našich hudebních titulů. Zatím Vám přejeme pohodově prožitý První Máj a jaro vůbec. Vaši Zelenáči


 

5. LEDNA  2010:

VŠEM NAŠIM MILÝM FANOUŠKŮM PŘEJEME ÚSPĚŠNÝ A SPOKOJENÝ ROK 2010!!!

Nezapomeňte, že my jsme tady opravdu jen pro VÁS a MYSLÍME TO UPŘÍMNĚ!?

VAŠI ZELENÁČI

6. LISTOPAD  2009:

ţ INFORMACE:
 - Dobrý den naši milí příznivci. Rádi bychom Vám nejdříve velice poděkovali za hlasy, které jste posílali do "hitparády 895 COUNTRY RÁDIA". Moc nás potěšilo, že se v hitparádě objevily i písničky z našeho posledního alba " Jen tak dál" a to nám dává přesvědčení o snad dobře odvedené práci. V takové obrovské konkurenci oblíbených písní všech skvělých interpretů je to pro nás velmi příjemný pocit a odhodlání v práci pokračovat. Již nyní pilně pracujeme i s Mirkem Hoffmannem na dalším projektu. Tak držte palce, aby vše dobře dopadlo. Přátelé, chce Vás všechny kdož budete mít čas, pozvat na "VÁNOČNÍ SALOON ZELENÁČŮ", který se uskuteční 14.12.2009 v klubu Mánes na Masarykově nábřeží 250, Praha 1. Začátek jako vždy ve 20 hodin. Naším hostem na tomto saloonu bude Milan Schmidt (moderátor country rádia) a kapela WILD BAND v čele s Edou Wildem ml. Tato skupina vyhrála letos soutěž "Talent Country rádia". Hrají moc pěkné písně a myslíme, že to bude příjemné zpestření našeho vánočního vystoupení. - Jinak se na Vás těšíme kdekoliv, kam za námi přijdete, zároveň již nyní Vám chceme popřát spokojeně a hlavně klidně prožitý zbytek letošního roku a skvělé vánoční svátky. Vaši Zelenáči.

10. ZÁŘÍ  2009:

ţ INFORMACE:
 - Prázdniny a léto jsou fuč! I když počasí zatím drží slunné dny, tak jako my Zelenáči držíme stále své nástroje v pohotovosti a snad ještě nějakou dobu je udržíme, abychom mohli pokračovat v naší hudební činnosti. Během prázdnin jsme neodpočívali, nýbrž naopak. Byli jsme na spoustě krásných místech naší i Slovenské republiky, kde jsme se zúčastnili bezvadných festivalů a koncertíků. Například v Trnavě na "Dni otců", ve Lhotce u Mělníka na prvním country festivalu , v Brně na "Živým Lískovci" atd. Všude byli skvělí posluchači a výborní pořadatelé! Doufáme, že se zase brzy na tahle pěkná místa podíváme. - Jinak v kapele je vše při starém, nikdo nějak zvlášť nechoří (až na ty hlavy), ale to bude jenom horší. Naše pravidelná pražská vystoupení dále pokračují jak v Mánesu, tak v klubu U Vodárny. Vše je napsáno na stránce "koncerty".  Cédečko "Jen tak dál..." se úspěšně prodává. Malinko nás jenom mrzí, že na dost místech o něm neví, nebo jej nemohou ve svých oblíbených obchodech sehnat.  Proto prosím zkuste, máte-li ve své blízkosti prodejnu "Bontonland" zajít tam a když ji nebudou mít na regálu zeptejte se na objednání, protože tato prodejna ji má v distribuci. Jinak není problém CD najít v internetových prodejnách a samozřejmě i na našich stránkách ji na dobírku objednat. Když se dostanete na jakýkoliv náš koncert, tak tam CD dostanete určitě! - Ještě informace o zdravotním stavu Mirka Hoffmanna: Cítí se poměrně lépe, neboť podstoupil operaci jedné nohy a čeká ho ještě druhá. Pak snad by se mohl i objevit na některém vystoupení. Ale to chce ještě chvilku času. Samozřejmě, že jsme s ním v úzkém kontaktu a Mirek všechny své příznivce srdečně pozdravuje! - Přátelé naši milí, snažte se nezbláznit ze všeho co se kolem Vás děje a pamatujte, že Zelenáči jsou tu pro Vás! Krásný "Babí léto" a někde se určitě (když přijdete) uvidíme!

8. ČERVNA  2009:

ţ INFORMACE:
 - Naši milí příznivci, určitě jste si všimli nepatrných úprav na našem webu a doufáme, že jsme alespoň trochu usnadnili Vaší orientaci na těchto stránkách. Protože jsme přece jenom málo zběhlí v technických složitostech moderní doby a víme o nedokonalostech oproti jiným webům, budeme se snažit postupně zdokonalovat naší zručnost v jazyce html.  Byli bychom i rádi za Vaše případné podnětné nápady.  Například se nám líbí, že stránku s kalendářem o akcích Zelenáčů si můžete pohodlně stáhnout do vašeho počítače a nastavit tak, že se k Vám každá změna kalendáře dostane rychle.

- Důležitá informace: Klub RIKATÁDO se přejmenoval na "Hudební klub Palmovka" a tak může být pro někoho zavádějící, když jsme psali, že hrajeme v Rikatádu. Takže  pouze se změnil jen název, adresa klubu je stejná ( Pod Hájkem 1, Praha 8)!

- Přes prázdniny sice pravidelné "Saloony" v klubu Mánes nebudou, začnou zase až od 7. září, tak ale v červenci a v srpnu nás pražští (ale i přespolní)  příznivci mohou navštívit ve velmi příjemném prostředí klubu restaurace "U Vodárny". Přehled i s mapou na str. "koncerty", asi zbytečná připomínka. Jinak se těšíme na všechna setkání s Vámi po celé ČR  i na Slovensku, tam právě odjíždíme již nyní v červnu.

- Přejeme Vám všem příjemně a pohodově strávené chvíle kdekoliv budete trávit své zasloužené volno a snad Vám k tomu i trochu pomohou  písničky Zelenáčů.

6. KVĚTNA  2009:

ţ INFORMACE:
 - Ne pomalu, jak jsme začínali předchozí sloupek, ale okamžitě během několika dnů skončilo zimní období a přešlo do téměř letního počasí. Tak se ani u nás neprojevila ta známá jarní únava a rovnou nás postihla letní ospalost. Ba ne, všechno u nás pokračuje, tak jak má. Stále se snažíme účinkovat a objíždět všechna možná místa kam nás pozvali, abychom předvedli jestli nám to ještě hraje a jestli skutečně patříme mezi živé muzikanty. Snad se zabydlíme (koncertováním) na nějaký delší čas v restauraci U Vodárny, kde proběhla naše premiéra v dubnu. Domluvili jsme se na další akce až do září, pak se uvidí jak dál. Jinak další pravidelné akce jsou stejné jako dřív a vy víte, že se vše dočtete na našich stránkách "KONCERTY".  Novinkou na této stránce je "kalendář", který je umístněn až na konci klasického přehledu a ten si prý vy můžete i stáhnout do svého PC a mít tak neustále přehled o tom kde právě jsme čí nejsme. Výhodou je i to, že při rozkliknutí data koncertu se můžete podívat na podrobnosti akce, ale hlavně je přidána i mapa, kde se ono to správné místo nachází. Takže se nikdo nemůže vymlouvat, že nemohl přijít, protože by netrefil a zbloudil v temných uličkách města a my bysme tak přišli o našeho vzácného fanouška. Přátelé nezapomeňte taky na naše CD, ať nové, či ta starší, která jsou ještě na skladech různých obchodů internetových, ale i klasických. Pravda ale je, že ta alba z devadesátých let, už jsou beznadějně nesehnatelná a proto jen jedna možnost slyšet z nich písně je: PŘIJÍT NA KONCERT! Zatím se mějte moc fajn a kdyby jsme se neviděli do prázdnin, tak krásnou dovolenou Vám už teď přejí Vaši Zelenáči.

10. BŘEZNA  2009:

ţ INFORMACE:
 - Tak pomalu, ale jistě se blíží příjemné roční období. Alespoň pro nás dříve narozené, kteří se již neoddávají zimním radovánkám s takovým elánem, jako za mlada a ze všech zimních sportů máme nejraději až to večerní zkoulování. Proto máme ruce a nohy celkem v pořádku a můžeme Vás "obšťastňovat" našimi veřejnými produkcemi. - Často se naši příznivci ptají jak je to se zdravím Mirka Hoffmanna a jestli ho ještě uvidí na koncertě? Tak: Mirkův zdravotní stav je stabilní, to znamená, že se ani nezhoršuje, ale taky se nijak výrazně nezlepšuje a lékaři mu stále doporučují být v domácím prostředí. Samozřejmě stále pilně pracuje na tvorbě nových písniček a s kapelou  je neustále ve styku jak přátelském tak i pracovním. Když všechno dobře dopadne, tak letos chystáme opět společný hudební projekt. A ve chvíli, jak to jen trochu půjde, se Mirek možná ukáže i na pódiu. Jinak Vaše pozdravy, které mu posíláte na náš web, ale i ústní zdravice Mirkovi vyřizujeme a on za ně Vám všem velmi děkuje. - Ještě připomínáme, že je stále k dostání Mirkova knížka "TOTEM BOHA SRANDY" na kterou se ptáte, ale musíte si jí objednat nejlépe přímo u vydavatele což nakladatelství PRAGOLINE www.pragoline.cz - nebo přesvědčit vašeho oblíbeného knihkupce, aby si knihu pro Vás objednal. - Pro tuto chvíli se s Vámi loučíme a těšíme se na Vás na našich pravidelných i nepravidelných vystoupeních. Přehled o nich na stránkách "koncerty" - Hodně tepla a sluníčka v životě Vám přejí Vaši Zelenáči.

24. LEDNA 2009:

ţ INFORMACE:
 - Předem bychom Vám chtěli popřát úspěšný rok 2009. Doufáme, že bezúhony překonáte všechny nástrahy, které nám tato bláznivá doba přináší. Snad Vám k tomu pomůže i naše hudba, v nejhorším případě navštivte naše koncerty a až uvidíte jak vypadáme "vesele", tak určitě budete přesvědčení, že to s Vámi nevypadá zas tak zle. - Co nového u Zelenáčů? Především máme radost, že CD (Jen tak dál...) se líbí a že ho i dost kupujete. Kdo se ještě nerozmyslel si CD pořídit, tak dlouho ať neváhá, neb se zásoby pomalu, ale jistě tenčí. Seznam prodejen, jak jistě víte, je na našich stránkách. Co se týká našich pravidelných koncertů, tak všechny pokračují a ještě jsme přidali na vystupování ve velmi oblíbené restauraci "U VODÁRNY" kde budeme hrát v dubnu a v červnu a doufejme i v následujících měsících, to záleží na Vaší návštěvnosti. - Důležitá informace pro naše návštěvníky v klubu RIKATÁDO: Jak asi víte v tomto klubu se ke konci roku 2008 zvedlo vstupné na 250 Kč. To některé naše fanoušky odradilo (my se vůbec nedivíme), ale na tento rok jsme se s vedením domluvili,  že na naše koncerty bude vstupné poloviční tedy 125,- a výhody stejné jako při vstupném 250,-. Tedy panáky všech značek za 20 Kč, jídlo i s přílohou za 80 Kč, a pozor kdo má v den návštěvy narozeniny neplatí vstupné vůbec! Takže kdo jste nad Rikatádem zlomil hůl, zkuste svůj názor přehodnotit a přijďte znova do tohoto příjemného prostředí. - Mánesovské Saloony pokračují beze změn každé první pondělí v měsíci, ve stejnou hodinu. Připravujeme také několik nových projektů, ale ty zatím nebudeme prozrazovat aby jste byli napjati a posléze třeba mile překvapeni. - Ještě jednou hodně zdraví a štěstí, pohody a úspěchů. Vaši Zelenáči

13. PROSINCE  2008:

ţ INFORMACE:
 - Ještě poslední letošní zprávičku přidáváme a to o Vánočním Saloonu (1.12.). Myslíme, že ti kteří neváhali a přišli, tak nelitovali. Jako překvapení večera vystoupil Pete Wyoming Bender. Zpěvák a muzikant indiánského původu, který žije v Berlíně a tam slaví velké úspěchy. Do Mánesa ho přivedl Joe "Papa" Kučera, který s námi hostoval na novém CD (saxofon) a zároveň byl hrajícím hostem při křtu cédečka. Pete se Zelenáči zazpíval několik klasických světových countryových hitů s takovým obrovským nasazením, že potlesk diváků nebral konce. Nutno podotknout, že vůbec nic s kapelou nezkoušel jen se domluvili tóniny ve kterých se každá písnička zahraje. Pravda je, že Pete po vystoupení kapelu pochválil slovy: "Když se sejdou dobří muzikanti se srdcem a společným cítěním, není proč zkoušet!". Přátelé doufáme, že brzy přidáme do fotogalerie i z tohoto vydařeného vystoupení nějaké pěkné obrázky. Ze křtu jsou fota již umístněna. - Tak ještě jednou krásné a hlavně klidné vánoční svátky, hodně zdraví a úspěchu v Novém roce. Nezapomeňte, že Saloony v Mánesu pokračují a to už 5.1.2009 od 20:00 hodin. - Vaši Zelenáči.

8. LISTOPAD 2008:

ţ INFORMACE:
 - Díky, díky všem kteří nelenili a přišli na křest cédečka do klubu Mánes! Myslíme, že se vše vydařilo.        A to, že na této akci bylo vyprodáno nás ubezpečilo o snad dobře odvedené práci. Zároveň bychom touto cestou chtěli poděkovat všem těm, kteří nás podporovali a to jak finančně (sponzorské firmy, které jsou uvedeny na zadní straně CD ),  mediálně Country rádio, bezvadnému přístupu personálu klubu Mánes, tak i naší "chůvě" manažerce Janě Michalové. Kmotry cédečka byli Ing. Tomáš Hrubec (ČDZ), Bezi jr. (Country rádio) a Jana Michalová. Přišlo i spousta přátel muzikantů a osob, kteří se na cédé podíleli např. Mirek Rob (textař), Jiří Matějček (kytarista), Jirka Spurný (banjista), Joe "Papá" Kučera (saxofonista) posledně dva jmenovaní si s námi  zahráli. - Jinak na naše stránky postupně přidáváme informace kde se dá CD koupit, či objednat. Dále Vás srdečně zveme na vánoční Saloon (1.12. od 20:00 hod.) na něj připravujeme malé překvapení (zajímavý zahraniční host) - nechte se překvapit, snad nám to vyjde. Ještě jednou díky za přízeň a na brzkou shledanou. Vaši Zelenáči.

24. ŘÍJNA 2008:

ţ INFORMACE:
 - Tak a je to tady.! Přátelé dá se říci, že se vše podařilo a cédečko je na světě! O týden dříve než jsme počítali. V prodeji se objeví hned od 27.10. alespoň nejméně ve dvou pražských prodejnách: Country album (Smíchov), Countryon (Vinohrady) a na dobírku. Prodejen bude určitě více, hlavně přes internet (co nejdříve doplníme všechny možnosti na naše stránky), jenom ještě není kvůli dřívějšímu vydání cédečka vše s prodejnami doladěno, ale nechtěli jsme příležitost nákupu protahovat. Od 1.11.  můžete vyhrát i CD na Country rádiu, v tomto čase zde bude probíhat "Veekend se Zelenáči" a tam i  uslyšíte všechny písně z nového CD. Jak jsme již informovali slavnostní křest CD bude 3.11. v klubu Mánes, začátek Saloonu je už v 19:00 hodin. CD tam bude  ke koupi. Ostatní prodej tohoto CD je zajištěn v obchodní síti Bontonland, Country album (Smíchov), Countryon (Vinohrady) a dalších. Všechny adresy obchodů najdete na našem webu (buď rovnou na CD z titulní stránky, kliknutím na text), nebo přes "diskografii". CD je možné také objednat na dobírku, buď přes náš web, či odkazem na další internetové servery, které budou mít CD v nabídce. Samozřejmě, že si můžete na našem webu cédečko pořádně prohlídnout i s ukázkami všech písní, ale to již naši weboví návštěvníci znají. Do bukletu cédé také napsal několik zajímavých vět Marko Čermák, který nás svým vyjádřením hodně potěšil. - Takže doufáme, že i Vás celé CD potěší, popřípadě s ním můžete někomu udělat radost, nebo ho pěkně naštvat. To už záleží jenom na Vás. Přejeme klidný podzim a věříme ve Vaši stálou přízeň. Díky! Vaši Zelenáči.

5. ZÁŘÍ 2008:

ţ INFORMACE:
 - Pravda, dlouho jsme do této stránky nenapsali ani řádku. Pravda je, že to bylo zapříčiněno návalem práce kolem chystaného nového CD Zelenáčů a v neposlední řadě vrozenou leností. Pravda, ale také je, že CD s názvem "JEN TAK DÁL... "je natočeno a nyní se připravuje k výrobě. Plánované slavnostní vydání je stanoveno na 3.11.2008 a v tento den by měl být také křest CD, který proběhne na pravidelném "Saloonu Zelenáčů" v klubu Mánes. Na CD je 13 písní a doufáme, že jsme se trefili do vkusu našich příznivců. Deset písní je zcela nových a tři jsou ze zlatého fondu kapely. Abyste se mohli na CD dobře připravit, domluvili jsme se Country rádiem, že už od poloviny srpna zařadí vybrané písničky do vysílání. Samozřejmě na naše stránky koncem října uveřejníme ukázky z tohoto alba, tak jak je máme zpracovány z předešlých CD. Vše doplněno i o texty. Posluchači Country rádia nejen, že budou mít aktuální přehled o všech krocích kolem CD, ale budou moci i v soutěžích rádia CD vyhrát. - Jinak vše ostatní dění kolem kapely je beze změn. Saloony v Mánesu pokračují každé první pondělí, v Rikatádu jednou za dva měsíce. Data koncertů najdete v našem přehledu vystoupeních. - Přátelé zdravíme a držme si palce navzájem. Vaši Zelenáči

29. ÚNORA 2008:

ţ INFORMACE:
 - Z důvodů časové vytíženosti a hlavně tvrdého zimního spánku po silvestrovských oslavách, jsme se nedostali k napsání několika řádků do této stránky. Ono se také toho moc nového u nás nestalo, protože v této zajeté partě starých hudebních veteránů se až na nějaké ty nemoci a hádky o tablety na krevní tlak nic zvláštního neděje. - Ba ne!!! Zase Vás balamutíme! - Snažíme se o natočení nových písniček a hlavně stále pilně hrajeme všude, kam nás pozvou. Pravidelné Saloony v Mánesu a v Rikatádu stále pokračují (termíny na stránce "koncerty"). V březnu navštívíme po roce opět klub CI-5 v hotelu Globus na Roztylech. Cestování po Česku, Moravě i Slovensku nevyjímaje. - Začátkem dubna oslavíme sedmdesátépáté narozeniny nestora countryových bubeníků, našeho věčně mladého a svěžího Jaroslava Hnyka. S Jardou toto výročí oslavíme v nádražní restauraci "Praha Bubny" aby to měl stylové. - Všem Vám přátelé přejeme hodně zdraví, abyste radši poplatky u doktorů probendili na našich koncertech, protože buď se Vám u nás uleví, nebo to nepřežijete, ale v každém případě jsou to nejlépe investované peníze než do komedie v parlamentech. Prezidenti se volí na pět |et, ale Vy volíte kapely, které máte rádi, na dlouhé generace. - Ahoj Vaši Zelenáči.

28. LISTOPAD  2007:

ţ INFORMACE:
 - Čas úklidů, čas horečného nakupování, čas všeobecného šílenství, to je čas vánočních svátků. A pokaždé si potom říkáme, příští rok už ne! Vánoce jsou přeci o setkání, o klidu, o pohodě, o lásce. Tak proč nezačít třeba hned teď! Jednu z prvních možností máte už 3.12. na   "Vánočním Saloonu Zelenáčů"     v klubu Mánes. Tam nejen že nic nedostanete, ale ještě si zaplatíte vstupné, útratu a na pódiu se bude předvádět parta sešlých elegánů. Ale zato si odneste krásný pocit, že jste nemuseli tento večer nic dělat! Jistě jste pochopili, že výše uvedené řádky je jen takový náš pokus o originální pozvání, Vás všech našich fandů, na tento večer. Naopak Zelenáči nejsou vůbec "sešlý " a navíc jsme si pozvali i vzácné hosty, kdyby přece jenom někdo o naší eleganci trochu pochyboval. Zelenáče na tomto koncertě obohatí Jirka Spurný na banjo a vánoční hvězdou večera budou Paběrky s Marko Čermákem. Začátek je jako obvykle ve 20 hodin. Jinak Vám přejeme opravdu krásné a klidné svátky, hodně síly do Nového Roku a pokud to jen trochu půjde, zůstaňte nám i nadále věrní . Vaši Zelenáči

10. ZÁŘÍ  2007:

ţ INFORMACE:
 - Přátelé dlouho jsme se Vám na našich stránkách neozvali. A to nikoli proto, že by jsme na Vás zapomněli, ale pouze z důvodů časových. V podstatě skoro celé léto jsme někde jezdili po vlastech českých, ale i slovenských. Líbilo se nám opravdu všude, avšak musíme přiznat, že tak skvělé festivaly, jaké připravili Slováci v nás zanechali nesmírně příjemné zážitky. Na super publikum v Těrchové a v Martině se opravdu nedá jen tak lehce zapomenout. Samozřejmě v Čechách je to také veliká paráda, vždyť jsme tady doma, ale "cizina je cizina". - Jinak od září zase platí, že každé první pondělí v měsíci jsou "Saloony v Mánesu" a v druhé půlce měsíce večery v Rikatádu. Veškeré informace o veřejných koncertech jsou na  našich stránkách (koncerty). - Dále se pilně pracuje na nových CD a DVD. Dobu kdy nové nosiče vyjdou Vám dáme včas vědět, jak zde na webu, tak i přes Country rádio. - Mirek Hoffmann Vás všechny pozdravuje, bohužel zatím stále mu lékaři nedoporučují koncertovat, ale to mu nebrání doma pilně pracovat na nových projektech pro kapelu. - Přejeme krásné babí léto a těšíme se na Vás na našich vystoupeních, ať v Praze nebo kdekoliv jinde. - Zelenáči

27. KVĚTNA  2007:

ţ INFORMACE:
 - I v tomto velmi horkém a suchém jarním období, kapela stále pilně koncertuje a navštěvuje různorodé akce po celé republice kam ji pořadatelé pozvou. Přes léto bude taky několikrát vystupovat u našich blízkých sousedů na Slovensku, kam vždycky rádi jezdíme. Hned 11.6. Slovenská televize pozvala Zelenáče do zábavného pořadu "DRISLAKOVINY" na STV 1 od 20:00 Takže naši příznivci a to i v Čechách a na Moravě, pakliže naladí tuto stanici, nás v něm mohou spatřit. - Další novou informací je, že po dobu nemoci Mirka Hoffmanna (který je stále v domácím léčení)  zastává místo oficielního kapelníka Zelenáčů Milan Krbec. Tím se ale v týmu skupiny nic nemění. Skupina by však ráda ke konci roku pro své fanoušky a příznivce připravila nový hudební dárek obohacený i obrazem (DVD), takže nám držte palce, aby vše dobře dopadlo. - Stále si můžete objednávat nejen poslední Australskou desku Příběhy, ale i Mirkovu knížku "TOTEM boha srandy" v nakladatelství PRAGOLINE www.pragoline.cz - Přejeme příjemné léto, hodně krásných zážitků na dovolených a nezapomeňte chodit na naše koncerty, ať pravidelné či náhodné. Informace o nich, jak jistě víte, zde na stránkách (koncerty).

25. BŘEZNA  2007:

ţ INFORMACE:
 - Vážení naši fanouškové, doufáme, že plně využíváte objednávání nového CD přes naše stránky. Kdyby jste měli jakékoliv problémy s objednáním napište nám na náš e-mail a my se pokusíme pomoci. - Zajisté jste si všimli, že obnovujeme a doděláváme stránku "DISKOGRAFIE" kde jsme dodali další tituly od roku  2000. V nejbližším termínu ještě přidáme LP "Písně starých kovbojů" a tím budeme mít kompletní diskografii od roku 1990 až po dnešek. Starší desky, které jsou na stránce anoncovány budeme také dodělávat, ale problém je v tom, že je nejdříve musíme převést do digitální podoby. - Jinak Zelenáči stále koncertují a to nejen na pravidelných vystoupeních. Saloony v Mánesu mají podle návštěvnosti velikou oblibu a tak doufáme, že budou ještě dlouho pokračovat. Pozor: Květnový Saloon bude nezvykle v úterý 15.5.! Protože jsou svátky a Vy asi budete užívat zaslouženého volna a chaloupkách. Přátelé krásné jaro a zachovávejte k nám stále přízeň, ta z nás dělá neustálé mladíky.

25. ÚNORA  2007:

ţ INFORMACE:
 - POZOR - NA TÉTO WEB ADRESE MŮŽETE NAKOUPIT CD ZELENÁČŮ "AUSTRALSKÉ PŘÍBĚHY": www.popronmusic.cz  ZDE objednáte přímo u vydavatele Popron Music. - Jinak lze i na našich koncertech, či ve Vašich oblíbených prodejnách desek. Ukázky písniček a informace o albu najdete na naší stránce DISKOGRAFIE. Texty písní z tohoto CD najdete na stránce TEXTY. Přejeme příjemný hudební zážitek, Vaši Zelenáči.

12. ÚNORA  2007:

ţ INFORMACE:
 - Přátelé důležitá informace!!! - Nové CD Zelenáčů "AUSTRALSKÉ PŘÍBĚHY" vychází 5.3.2007. Vydavatelem je POPRON MUSIC. Na konci února si budete moci na našich stránkách CD prohlédnout (kolonka: Diskografie) a na této stránce (novinky) bude umístěn odkaz na internetový prodej. Jinak CD by mělo být ve všech prodejnách kam Popron Music svoje nosiče dodává.  - Další důležitou informací pro Vás je, že začátkem roku vyšlo jedno velmi zajímavé album, které pro fanoušky legend Zelenáčů by nemělo chybět ve sbírkách. Steellkytarysté JOSEF DOBEŠ a PETR KLOUDA natočili originální nahrávky dvou steellkytar. Samozřejmě za pomoci dalších vynikajících muzikantů. CD s názvem "TAKOVÁ OBYČEJNÁ NEDĚLE V MASSACHUSETTS" je možno objednat na této adrese:   pradomodel@volny.cz

15. LEDEN  2007:

ţ INFORMACE:
 - Tak zase jsme o rok starší a hlavně krásnější. Naši milí příznivci, ať se Vám všechno po čem toužíte podaří a Zelenáči Vám neustále zpříjemňují chvíle pohody. U nás zatím není žádná podstatná změna, stále se snažíme koncertovat a držet pravidelné pražské scény, (klub Mánes a Rikatádo). Myslím, že mohu prozradit informaci, že nové CD našlo vydavatele a tím je známá firma POPRON MUSIC. Je ve výrobě a přesný datum vydání budeme znát za pár týdnů. Jak už jsem psal dříve, budou to písně s Australskou tématikou, vlastně pokračování našich předchozích titulů, jako byly "Písně s vůní eukalyptů" a "Oheň z dříví eukalyptů". - Ptají se posluchači i návštěvníci našich koncertů na zdraví Mirka Hoffmanna. Mirek zatím má od doktorů nařízeno stálé domácí léčení, ale cítí se lépe a všechny Vás velmi pozdravuje. Neustále pracuje s celou kapelou na nových projektech  a těší se na koncertní setkání se svými příznivci, ihned jakmile mu to zdravotní stav dovolí. Jinak myslím, že až na absenci Mirka, kapele své vystoupení nešidí a je to vidět i na velké návštěvnosti našich koncertů. I v novém roce by jsme pro Vás rádi připravili nějaká ta pěkná překvapení, tak nám držte palce aby se nám naše plány vydařily. - Přátelé, hlavy vzhůru a i když není "Ladovská zima" dobrá nálada je jen a jen v nás samotných.

28. LISTOPAD  2006:

ţ INFORMACE:
 - Přátelé musíme se omluvit za to, že jsme Vás ~aladili na vydání nového CD australských písniček ještě letos před vánocemi. Po dohodě s vydavatelem jsme usoudili, že nové CD vyjde až po Novém roce a to ke konci prvního čtvrtletí. Tak se na nás za to nezlobte a vydržte. Myslíme, že se povedlo a tak snad jeho kvalitou vynahradíme to dlouhé čekání. - Dále bychom Vás chtěli informovat, že poslední Saloon Zelenáčů v klubu Mánes (v letošním roce) bude 4.12. a samozřejmě bude Vánoční. Takže si včas zamluvte místa, abyste o to velké show nepřišli. Saloony v Mánesu by měli pokračovat i příští rok ve stejném termínu (první pondělí v měsíci), akorát v lednu bude zřejmě termín posunut, to napíšeme na naše stránky ještě zkraje prosince. V country klubu Rikatádo by jste nás také příští rok měli vidět, termíny zase uveřejníme. Termíny hraní snad i nadále bude uveřejňovat i country rádio ve svých pozvánkách. - Zelenáči Vám přejí hodně klidné a pohodové svátky, nezapomeňte na to, že nejdůležitější je radost ze života než naklizený byt, drahé dárky a žlučníkové záchvaty.

12. ZÁŘÍ  2006:

ţ INFORMACE:
 - Vážení a milí naši příznivci! Celé dlouhé dva měsíce jsme Vám nenapsali do této rubriky ani řádku! Nemohli jsme! Protože, celou tu dobu jsme si užívali: Na svých jachtách, letních vilách     u písečných pláží na svých soukromých ostrovech v tichomoří a v přepychových hotelech v Las Vegas s dámskou obsluhou - nahoře s, i bez - ! ........... Závidíte? Nezáviďte, určitě jste se měli taky o prázdninách moc dobře! A my jsme si to všechno jen tak vymysleli, jak se to dneska dělá některých "společenských tiskovinách". Ale můžeme Vám říct, že na těch našich opravdových chatičkách, u nás v Česku, je nám stejně dobře a možná i líp, než v daleké cizině. Také jsme přes prázdniny zahráli na pár festivalech a hlavně jsme letos i přes prázdniny, pokračovali v Saloonech, a to jak v Mánesu, tak  v Rikatádu.  Pro Vás, kdo chcete a máte možnost na nás  v Praze přijít, tak pokračují až do prosince "Saloony" v klubu MÁNES (klasicky každé první pondělí v měsíci) a uprostřed každého měsíce nás můžete vidět v "country klubu RIKATÁDO" Podrobnosti najdete, jak už asi víte, v rubrice "KONCERTY". - Oslavy našich půlstoletých členů proběhly všechny a byly hodně divoké a jestli nám trochu čas dovolí, připravíme několik pikantních záběrů na naše stránky. Fotogalerie z dalších vystoupeních se už chýlí k dokončení, tak snad ji brzo doplníme. Stránku "OSLAVENCI" jsme  zrušili, ale možná, že do konce roku tam dáme ve zkratce všechny tři letošní půldědky v hromadném sestřihu. - Nové CD s australskými baladami se také zatím úspěšně dokončuje, takže snad před prvním sněhem by Vás mohly nové písničky trochu zahřát a zpříjemnit dlouhé noci v předvánočním shonu. O tom Vás budeme  okamžitě informovat. Přátelé,: Vlády se nám střídají poněkud často, ale Zelenáči zůstávají stále pro Vás přesto!!!

20. ČERVNA  2006:

ţ INFORMACE:
 - Delší dobu jsme Vám neposkytli nové informace o tom co se děje v kapele a za to se Vám, našim věrným omlouváme. V návalu práce ( koncerty, nahrávání nové desky a spousty osobní lenosti) nám zabránili napsat několik vřelých vět na náš web. Ale vše napravujeme nyní v parném počasí a mezi fotbalovým šílenstvím. Přátelé, hraní v pražských klubech pokračuje i přes léto a to 26.července v RIKATÁDU a 7. srpna (pondělí) Saloon zelenáčů v klubu MÁNES. Na stránce "oslavenci" se v nejbližší době objeví medailónek posledního letošního padesátníka kapely Milana Krbce, který v prostřed července se tohoto kulatého výročí dožije. Dále se pomalu, ale jistě dokončuje natáčení nového CD (s Australskými písněmi). To by mělo na podzim letošního roku vyjít mezi Vás. Mirek Hoffmann sice s námi zatím nevystupuje, protože na radu lékařů má být ještě nějakou dobu v klidu, ale jeho stav se podstatně zlepšuje, takže je velmi pravděpodobné, že již na podzim zase s námi, alespoň tady v Praze  vystoupí. - Naši milí fandové a fanynky, mějte krásné, na zážitky bohaté léto. Dávejte na sebe pozor a poslouchejte naší muziku. Vaši Zelenáči

24. DUBNA  2006:

ţ INFORMACE:
 - Zdravíme všechny naše fanoušky, věrné i méně věrné návštěvníky našich vystoupeních a doufáme, že s jarem a sluníčkem Vás jenom přibude. Saloony v Mánesu pokračují a ten příští,   v květnu bude neobvykle ve středu 3.5. ve stejnou hodinu a to 20:00. Jinak bychom Vás rádi pozvali na countryové festivaly, na kterých budeme účinkovat (přehled je na stránce KONCERTY) postupně tam doplňujeme i časy, ve kterých by jsme se měli na pódiích objevit. Vše záleží na propozicích od pořadatele. - Poslední vystoupení v klubu Radost (Břevnovská 5, Praha 6) je 10.5. od 20:00 hodin a na tomto místě budeme pokračovat až po prázdninách. Vřele tento klub doporučujeme a to hned z několika důvodů: nejen kvůli dobrému pivku a výborné kuchyni, ale především pro velmi pěkné a stylové prostředí a skvělou akustiku klubu. - Také jsme doplnili další fotky ve fotogalerii. Samozřejmě doplníme dalšími obrázky, jen co je naši fotografové zpracují. - Na stránce OSLAVENCI již figuruje náš stále hostující banjista Jirka Spurný, který právě uprostřed května slaví své kulatiny. Určitě se na některém pražském vystoupení objeví, abychom mu mohli veřejně popřát. Další z kapely, kdo bude za pár měsíců slavit půlstoletí je kytarista a zpěvák Milan Krbec. Jeho stránka na webu bude včas zveřejněna. - Tak se nám nesedřete na zahrádkách a chatách, důležité je hlavně si užít klidu a života a těšíme se na Vás všude kam za námi přijedete. 

27. BŘEZNA  2006:

ţ INFORMACE:
 - Další novinkou, kterou jsme pro naše návštěvníky a fanoušky koncertů Zelenáčů připravili je, že od května přidáváme třetí pražské vystoupení a to v RIKATÁDU  ul. Na Žertvách. První koncert Zelenáčů se tam odehraje 18.5.2006 od 20:00 hodin, další bude 19.6. a samozřejmě záleží na Vaší docházce. - Texty našich písní z desek nahrané od roku 1990 jsou již  na našich stránkach doplněny všechny. - Také poprvé se Zelenáči letos objeví na festivalu v PIKOVICÍCH a to dle rozvrhu skupin přibližně 16:50 hod. (20.5.2006) a jestli sledujete stránku koncertů, tak jistě už víte, že z jara objedeme i další country festivaly po České a Moravské zemi. Těšíme se na Vás všude, kde budeme a kam na nás přijdete.   -   Stránka Jirky Spurného se již pomalu dokončuje a doufáme, že již brzo jí na počest Jirkových padesátin zveřejníme. Zatím pěkné Velikonoce a jaro vůbec.

26. ÚNORA  2006:

ţ INFORMACE:
 - Tak přátelé, zrušili jsme na našich stránkách pročítání v knížce "TOTEM" Mirka Hoffmanna. Myslíme, že ti z Vás, kteří chtěli, tak si knihu koupili, nebo objednali u vydavatele "PRAGOLINE". Onu stránku jsme, ale nahradili texty z našich desek, které jsme v této naší sestavě vydali od roku 1990.  A protože v podstatě převážnou část těchto textů napsal právě Mirek, zdá se nám  velmi vhodné tuto stránku takhle změnit. Navíc o naše texty si často píšete a zatím nevypadá, že by vyšly v nějaké publikaci. Každá deska má svoji stránku se všemi písněmi, které na nosiči jsou. Protože je to poměrně náročná práce tam všechny  texty napsat a nechceme čekat až budou všechny doplněny, uveřejňujeme je takhle postupně. Zatím jsou tři prví a ve velmi brzké době dopíšeme i ostatní desky. - Na stránce "Oslavenci" se brzy objeví další padesátník z našeho týmu a to Jirka Spurný, který byl naším stálým členem kapely a dnes je významným hostem na deskách a hlavně na prestižních koncertech Zelenáčů. - Ještě připomínáme naše pravidelné koncerty a to hlavně "Saloony" v Mánesu a v kulturním středisku Radost. Sledujte naše stránky "Koncerty" protože na Country rádiu tyto akce tolik "nepropagují". Díky a pište nám Vaše případné náměty, které by Vás zajímali nejvíce.

12. ÚNORA  2006:

ţ INFORMACE:
 - Omlouváme se Vám, že jsme dlouho nic nenapsali do novinek, ale jsme tak trochu tou zimou ztuhlí, že nám zamrzlo i myšlení. Ale jinak se vše rozvíjí docela dobře. Koncem ledna jsme odstartovali další příjemný koncertík v Radosti a máme radost, že tam přišlo hodně lidí a tím zase vytvořili skvělou atmosféru. Doufáme, že budete i sem chodit v tak hojném počtu nadále, protože bychom chtěli v tomto prostředí pokračovat nadále a to každý měsíc. Únor jsme v Radosti vynechali z důvodu fandění našim sportovcům na OH. 15. 3. ale už v Radosti zase budeme a další měsíce snad také. To záleží hlavně na Vás. - Úplně úžasně se rozjíždí naše Saloony v klubu Mánes, kde jsme zahájili 6.2. a tady i zároveň veřejně oslavili Kacafírkovy padesátiny. Fotografie (zatím alespoň část) jsme uveřejnili ve fotogalerii. Myslím, že se Saloon v Mánesu opravdu povedl, zase Vás přišlo hodně a bylo vidět, že se Vám tam líbí. Především i proto, že je skvělé pivko, papů a hlavně rychlá a milá obsluha. No přátelé, budeme v Mánesu pravidelně každé první pondělí v měsíci, takže se mohou o tom přesvědčit i Ti, kteří ještě trochu váhají.   - Koncem února (27.2.) si ještě zahrajeme v Malostranské Besedě, než jí obsadí řemeslníci, aby jí dali pěkný nový kabátek a hlavně důstojný této scéně. Také doufáme, že se tam po rekonstrukci zase vrátíme. Další informaci, kterou pro naše fanoušky máme je ta, že by jsme se měli konečně objevit na jarním festivalu v Pikovicích, kam se velmi těšíme. Vždyť pro pamětníky je to stále "cíl všech trampů" jak říká klasik. - Tak a to je prozatím  vše. Sledujte pozorně naše stránky, aby Vám nic podstatného neuniklo a hlavně přátelé, jaro se nezadržitelně blíží, tak všechno berte pokud možno s humorem a optimismem. - p.s. volby nám to přece nezkazí!!!

17. LEDEN  2006:

ţ INFORMACE:
 - V menu už je přidán nadpis "OSLAVENCI" a můžete se podívat na čerstvého padesátníka Františka Kacafírka. - V "knize TOTEM" jsem uveřejnili již poslední ukázku z knížky, takže kdo nekoupil možná prohloupil. V každém případě na našich koncertech se dá ještě sehnat, nebo ji můžete objednat u vydavatele - PRAGOLINE - Těšíme se na Vás 6.2.2006 od 20:00 hodin v Mánesu!

8. LEDEN  2006:

ţ INFORMACE:
 - KRÁSNÝ A SPOKOJENÝ ROK 2006 - To Vám všem našim příznivcům přejeme, ale i ostatním dobrým lidem! Děkujeme moc těm Vám , kteří nám poslali Novoroční přáníčka. Udělali nám samozřejmě velikou radost a také doufáme, že i v našem pokročilém věku nezklameme jejich i Váš zájem o nás a naši muziku! Jak se říká "dobré věci moc neměnit, aby se zbytečně nepokazily", ale přesto pár novinek bychom rádi letos uskutečnily. V prvé řadě, jak jsme již psali od února "Saloony Zelenáčů" budou pokračovat každé první pondělí v měsíci a to v restauračním klubu Mánes na Masarykově nábřeží (určitě všichni Pražáci vědí kde to je). Hodina ani průběh večera se nemění. - Malostranská Beseda však ale zatím také nekončí, alespoň pro měsíc únor a tak se v tomto velmi příjemném prostředí objevíme ještě 27.2.2006. Jak bude dál Besedě Vás včas zpravíme. - Pro ty z Vás, kteří to mají blíže na Prahu 6 se těšíme, že budete chodit do klubu RADOST. Také proto jsme nazvali zde náš pořad "Zelenáči          s radostí v Radosti". Zatím jsme domluveni na hraní jednou za dva měsíce (vždy v polovině), ale může být i každý měsíc a to záleží jen na Vás, abyste řádně a v hojném počtu chodili, protože "tržní hospodářství je nemilosrdné!". - V nejbližších dnech otevřeme na našem webu stránku "oslavenci" a tam veřejně uveřejníme toho "nešťastníka", který se právě dožívá pěkného koulatého výročí. Už před měsícem jsme Vám napověděli kdo se jako první na "pranýři" objeví. - Ve "fotogarii" hned jak zpracujeme obrázky z posledních vystoupeních, tak doplníme. Takže přátelé, držme si palce a hurá do života....přece tohle nám ty pos...nepo...!!!

28. PROSINEC  2005:

ţ INFORMACE:
 - DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY NAŠICH "SALOONŮ" Od 6. února 2006 (pondělí) se přesouváme do prostor klubu - restaurace MÁNES - Masarykovo nábř. 250, Praha 1. Začátky Saloonů od 20:00 do 23:00, tak jak jste byli zvyklí. K tomu výborná kuchyně a točený "gambáč". - Další novinkou na rok 2006 je hraní v kulturním středisku "RADOST" Břevnovská 5, Praha 6. Hrát se zde bude také od 20:00 do 23:00 hodin. Je tady samozřejmě stolová úprava s Prazdrojem a Gambrinusem a se skvělou kuchyní. A proto jsme nazvali tato představení "ZELENÁČI S RADOSTÍ, V RADOSTI" Hrát zde začínáme 18. ledna 2006  a měli bychom (když budete choditi) tady být jednou za dva měsíce, vždy v polovině měsíce. Vše je napsáno i v našem přehledu koncertů. Tak naši milí, přijďte, choďte, přiberte další Vaše známé, ať je Vás hodně, protože to je pro nás to nejlepší ocenění. Díky a ještě jednou hodně zdraví, úspěchů a lásky v Novém roce 2006.

11. PROSINEC  2005:

ţ INFORMACE:
 - "Vánoce, vánoce ty zná celej svět. Vánoce, vánoce vracej se nám zpět...." To je část textu z desky "Vánoce starých kovbojů", která vyšla již před dvanácti lety a bohužel není nikde k sehnání. Touhle písničkou jsme  zahájili, v tomto roce poslední  Saloon Zelenáčů v Malostranské besedě. A protože to bylo zrovna 5.12. na Mikuláše, nesmělo chybět malé překvapení pro návštěvníky. Tím bylo nové CD Mirka Hoffmanna a Zelenáčů, které sem Svatý Mikuláš přinesl, jako nabídku pod vánoční stromeček. CD se jmenuje "Příběhy 2" a je na něm 18 zbrusu nových písniček z dílny Mirka a také všechny samotným autorem nazpívané. CD vydalo nakladatelství "MILTON", které zároveň zajišťuje i distribuci do prodejen z hudebními nosiči a je možné si tuto desku i objednat na dobírku.- e-mail: milan.skaba@atlas.cz - Jak jsme již psali minule, křest tohoto alba bude 20.12.2005 v klubu Mlejn ve Stodůlkách od 20:00 hodin. Čekáme, že přijdete v hojném počtu a když Vám zbude nějaká ta stovka na víc, tak určitě zde nové CD koupíte . - Lednový "Saloon" bude ještě Malostranské besedě (a to 9.1.2006), ale potom jde Beseda do rekonstrukce, která by měla trvat do října 2006. Proto se zase budeme na nějakou dobu stěhovat se saloony do jiných prostor, ale ještě nevíme kam. Určitě dáme co nejdříve vědět, jak na našich stránkách, tak i v rozhlasových médiích a kulturních přehledech. hledáme místo, které by bylo pro všechny příjemné a hlavně dobře dostupné všem návštěvníkům. Příští rok nás čeká pár oslav padesátin a ty první hned začátkem února. (Tajná informace): geniální houslista F.K. ( kdo uhodne, vyhrál).  - Na stránce "Kniha Totem" je další, devátá ukázka a asi bude už poslední. Ti z Vás, kteří čekali, že ji otiskneme celou si ji musí koupit (třeba na našich koncertech) a Ti, kterým to stačí takhle "dobře jim tak". - Přátelé, kamarádi, no prostě Vám všem, přejeme krásné a hlavně klidné svátky vánoční a hodně zdraví a štěstí do Nového Roku.  - Vaši ZELENÁČI

12. LISTOPAD  2005:

ţ INFORMACE:
 - "Saloony Zelenáčů" v Malostranské Besedě se začínají bezvadně rozbíhat a my jsme rádi, že i přes informační zmatky o začátku představení (který je po dohodě s pořadatelem stanoven vždy na 20:00 hodinu) Vás chodí hodně a hlavně se Vám v tomto historicko-kulturním prostředí líbí! Podle informacích o přestavbě Besedy by jsme tam měli minimálně do ledna 2006 zůstat. Kam se budeme po dobu přestavby stěhovat Vám dáme včas vědět. Zcela určitě na našich webstránkách. Takže je pravidelně čtěte. Prosincový mikuláško-vánoční Saloon bude 5.12. v Besedě. Do rubriky "fotogalerie" jsme přidali nová fota, právě z Malostranské Besedy z řijnového Saloonu. Jak jsme před měsícem psali o novém CD Mirka Hoffmanna, tak máme pro Vás informaci, že je v tisku a mělo by se právě už na prosincovém Saloonu prodávat. Křest cédéčka pak proběhne, včetně vystoupení Zelenáčů a Mirka 20.12. v klubu Mlejn ve Stodůlkách. Začátek koncertu dáme včas vědět na našich stránkách v "přehledu koncertů". Přejeme Vám všem klidné shánění vánočních dárků a hlavně si nezapomeňte schovat pár korun na ono nové CD.

24. ŘÍJNA  2005:

ţ INFORMACE:
 - Vážení a milí přátelé, podzim je v plném proudu a doufáme, že na Vás nedoléhají žádné velké deprese. Určitě zase bude jaro a teplo a zelené louky a modré hory. Kdyby přece jenom trochu smutku ve Vás bylo, tak přijďte na "Saloon Zelenáčů" a hned se Vám udělá lépe, protože "cizí neštěstí potěší". "Saloony" se zatím zabydlely v Malostranské besedě a doufejme, že tam alespoň do konce roku vydrží. Ten listopadový je 7.11. už od 20:00 hodin. Dále máme pro Vás informaci, že v nejbližší době bude na světě nové CD Mirka Hoffmanna a Zelenáčů, snad to stihneme ještě na vánoční trh. Kde se bude CD křtít Vám dáme na našich stránkách vědět. Na stránce "fotogalerie" se již umístily fotografie z vystoupení v divadle ABC. Tak je projeďte, ať Ti z Vás kdo tam nebyli, alespoň trochu natáhnou tu báječnou atmosféru, která tam díky divákům byla.  Aktualizovali jsme i stránku  s  knihou Totem,  takže je tam jedna už z posledních ukázek z knížky Mirka a Ti z Vás, kteří ještě váhají a doma tuto originální knihu nemají, tak se mohou podívat o co vlastně přicházejí a mají poslední možnost si ji koupit, protože asi už bude skoro vyprodaná. Tak to je pro tentokrát  vše a mějte s moc fajn. Brzy nashledanou a kdyby se Vám hodně stýskalo, víte kde nás najít.

28. ZÁŘÍ  2005:

ţ INFORMACE:
 - Tak a máme to skoro všechno za sebou! Akce k Mirkovým narozeninám se chýlí ke svému konci, ale nikoliv naše i Mirkovo hraní a vystupování. Jak jste se mohli sami přesvědčit, kdo jste byli v divadle ABC, Mirek i my máme dosti sil pokračovat co budeme moci! Samozřejmě bez Vás diváků a posluchačů by to nešlo a když chodí na naše koncerty takové fantastické publikum jako Vy, tak je to pro nás o moc snadnější vytvořit pohodovou atmosféru. Takže DÍKY PŘÁTELÉ! - Fotky z koncertu v divadle ABC se připravují a brzy je zveřejníme v naší "fotogalerii" -  Opět připomínáme, že pravidelné "Saloony Zelenáčů" začnou 10.10.2005 v Malostranské Besedě od 20:30 hodin. A další měsíce vždy každé první pondělí - Jestli se vše dobře podaří, bude brzo na světě další nové CD s úplně novými písněmi Mirka Hoffmanna a Zelenáčů a kdoví jestli se už na prvním Saloonu v říjnu nepokřtí. Takže se máte na co těšit. - Na stránce "kniha Totem" je uvedena další už sedmá ukázka z knihy. Pozor vánoce se blíží a můžete třeba mít pro někoho Vašeho milého pěkný dárek. knížka se dá stále ještě koupit na našich koncertech a nebo si ji objednat u vydavatele (Pragoline - Jindřicha Krause) - Takže Vám přejeme pohodový podzim a nepropadejte depresím, to je lepší si poslechnout muziku.

16. SRPNA  2005:

ţ INFORMACE:
  -   POZOR!  POZOR!  - Přátelé "Saloony ZELENÁČŮ" se přesouvají od 10.10.2005 do MALOSTRANSKÉ BESEDY - Budou tam probíhat jedno pondělí každý měsíc! Hodinu začátku Saloonů včas uvedeme na našich stránkách "koncerty". Dále nezapomeňte, že 25.9. od 19:00 hodin je koncert Zelenáčů v divadle ABC název pořadu je "ZELENÁČI  VČERA, DNES A ZÍTRA, aneb Jak to vidí Mirek"  Na stránce "kniha TOTEM" je uvedena již šestá ukázka z této veselé knížky.   Jinak Vám přejeme pokud možno méně mokrý a teplejší zbytek prázdnin.

2. ČERVENCE  2005:

ţ INFORMACE:
    - Polovina sezóny je za námi. Prázdniny a dovolené nás všechny naplňují očekáváním nových a doufejme, že i krásných zážitků. My o prázdninách navštívíme i několik festivalů a městských slavností, ale hlavně se budeme připravovat na druhou část podzimní sezóny. Ta by měla v Praze začít koncertem Zelenáčů 25.9. v divadle ABC, kde by měla vyvrcholit oslava Mirkových narozenin. Koncert pořádá Country rádio a sponzorem je náš generální partner České dřevařské závody, a.s. takže nezapomeňte si včas zajistit vstupenky - těšíme se na Vás!   - Další důležitá informace pro Vás je, že od října letošního roku pravidelné "Saloony Zelenáčů" už nebudou v divadle Akcent.  Saloony samozřejmě budou, ale místo kde se od října začnou provozovat se ještě domlouvá. Několik pořadatelů již projevilo zájem a my samozřejmě Vás o tom budeme co nejdříve informovat, jak na našich stránkách, tak i médiích a hlavně na Country rádiu.   - Na stránce " Kniha Totem" je již uveřejněna další, v pořadí pátá ukázka z knížky. Doufáme, že jsme Vás už dosti navnadili a že máte knížku Mirka Hoffmanna ve své knihovně. Pro ty z Vás, kteří ji ještě nemají, či jí snad nemohou sehnat u svého oblíbeného knihkupce, tak se mohou obrátit na nakladatelství "PRAGOLINE" Jindřicha Krause a na dobírku si ji objednat (Pragoline najdete na internetu -  www.pragoline.cz). Popřípadě na našich koncertech je tato kniha také k dostání.  - Takže ještě jednou Vám přejeme krásné a hlavně pohodové prázdniny a  občas si zazpívejte i naše písničky, aby jste na nás nezapomněli.

[Zobrazit informace z předchozích měsíců]